Pondělí 16. ledna přináší další televizní novinky. Na Primě to je premiérová, už 7. série gastroshow Ano, šéfe! se Zdeňkem Pohlreichem (od 21.30), na Nově krimiseriál Specialisté (20.20) a reality show Robinsonův ostrov (21.15). ČT1 pokračuje se Světem pod hlavou (20.00) a Trpaslíkem (21.00).

AKA vstoupila do Hospodářské komory

V jedné sekci komory se sejdou asociace reklamních agentur a filmových producentů.

Asociace komunikačních agentur (AKA) se stala řádným členem Hospodářské komory ČR. Po Asociaci filmových producentů (APA) je to druhý subjekt z oblasti takzvaného kreativního průmyslu, který je v hospodářské komoře členem. Obě asociace se sejdou v jedné sekci Hospodářské komory a budou spolupracovat.

„Hlavním smyslem našeho členství je možnost se prostřednictvím Hospodářské komory vyjadřovat k legislativě, která se dotýká oboru komunikace,“ vysvětluje Marek Hlavica, ředitel AKA.

Hospodářská komora je povinným připomínkovým místem legislativy. Komunikace se dotýká řada norem – od autorského zákona až po stavební legislativu. „AKA se aktivně zapojuje především do metodiky uplatňování zákona o zadávání veřejných zakázek. Současně dlouhodobě usiluje o vynětí spotřebitelských soutěží z loterijního zákona, jak je to ve většině zemí Evropy,“ uvedl Hlavica.