Odstartoval lifestylový web Ženy.cz, se sloganem Hýbeme světem, kromě vlastních materiálů bude přinášet obsah časopisů Moje psychologie, Dieta, OK! Magazine a F.O.O.D. téhož vydavatele CN Invest. „Nechceme kopírovat stávající weby pro ženy. Vidím velký potenciál v tom, přinášet více obsahu z reálného života,“ uvádí šéfka projektu Dita Křížová, jež do března dělala v digitálním týmu Českého rozhlasu. Projekt chce za rok získat půl milionu reálných uživatelů měsíčně.

AKA vstoupila do Hospodářské komory

V jedné sekci komory se sejdou asociace reklamních agentur a filmových producentů.

Asociace komunikačních agentur (AKA) se stala řádným členem Hospodářské komory ČR. Po Asociaci filmových producentů (APA) je to druhý subjekt z oblasti takzvaného kreativního průmyslu, který je v hospodářské komoře členem. Obě asociace se sejdou v jedné sekci Hospodářské komory a budou spolupracovat.

„Hlavním smyslem našeho členství je možnost se prostřednictvím Hospodářské komory vyjadřovat k legislativě, která se dotýká oboru komunikace,“ vysvětluje Marek Hlavica, ředitel AKA.

Hospodářská komora je povinným připomínkovým místem legislativy. Komunikace se dotýká řada norem – od autorského zákona až po stavební legislativu. „AKA se aktivně zapojuje především do metodiky uplatňování zákona o zadávání veřejných zakázek. Současně dlouhodobě usiluje o vynětí spotřebitelských soutěží z loterijního zákona, jak je to ve většině zemí Evropy,“ uvedl Hlavica.