Čtvrteční večer patřil v pražském Karlíně slavnostnímu otevření místních kanceláří společnosti Goodbaby, která se zaměřuje na výrobu dětských sedaček, kočárků a podobného zboží. Její čerství představitelé Jan Řežáb (Socialbakers) a Eva Liba (ex Coca-Cola) pozvali řadu vzácných hostí, nechyběli jsme. Přineseme i rozhovor, teď mrkněte, jak Jan skládá golfky.

AKA vstoupila do Hospodářské komory

V jedné sekci komory se sejdou asociace reklamních agentur a filmových producentů.

Asociace komunikačních agentur (AKA) se stala řádným členem Hospodářské komory ČR. Po Asociaci filmových producentů (APA) je to druhý subjekt z oblasti takzvaného kreativního průmyslu, který je v hospodářské komoře členem. Obě asociace se sejdou v jedné sekci Hospodářské komory a budou spolupracovat.

„Hlavním smyslem našeho členství je možnost se prostřednictvím Hospodářské komory vyjadřovat k legislativě, která se dotýká oboru komunikace,“ vysvětluje Marek Hlavica, ředitel AKA.

Hospodářská komora je povinným připomínkovým místem legislativy. Komunikace se dotýká řada norem – od autorského zákona až po stavební legislativu. „AKA se aktivně zapojuje především do metodiky uplatňování zákona o zadávání veřejných zakázek. Současně dlouhodobě usiluje o vynětí spotřebitelských soutěží z loterijního zákona, jak je to ve většině zemí Evropy,“ uvedl Hlavica.