Do české verze časopisu Newsweek nastupuje tento týden nová redaktorka Iva Roze (Skochová). Absolventka žurnalistiky na Kolumbijské univerzitě v New Yorku psala pro Global Post, Slate, Salon nebo pro americký Newsweek. V Česku je známá jako dopisovatelka Reflexu, Respektu či Lidových novin. Newsweek čerstvě střídá šéfredaktora – místo Jiřího Nádoby nastoupil Ondřej Formánek.

Analogové vysílání televize skončí v Česku 12. 2. 2012. Konečně vypíná i Nova

Proces přechodu na řádné digitální vysílání trval šest a čtvrt roku.

  • ČTK
  • 10. 02. 2012 09:47

Televize Nova definitivně ukončí v neděli 12. února analogové vysílání. Vypne své poslední dva velké analogové vysílače Jeseník – Praděd a Zlín – Tlustá hora a na ně navázané sítě dokrývačů a převádečů. Vysílat tak bude v celé zemi už pouze digitálně.

Česká televize definitivně ukončila analogové vysílání 30. listopadu loňského roku. Všechny kanály Primy vysílají od 1. ledna letošního roku již jen digitálně.

Analogové vysílání televize Nova bude v Česku kompletně ukončeno v neděli 12. února ve 23:59. Od pondělí 13. února pak bude možné přijímat vysílání Novy pouze digitálně, například z vysílačů velkého výkonu Jeseník – Praděd (kanál 53), Zlín – Tlustá Hora (kanál 49) a Zlín – Valašské Klobouky (kanál 49).

Řádné digitální vysílání začalo v říjnu 2005, a to nejprve v Praze. První oblastí, kde bylo zcela vypnuto analogové vysílání, bylo v srpnu 2007 Domažlicko. První velkou oblastí bez analogu se na jaře 2009 stala Praha.

Na digitální vysílání Česko definitivně přešlo loni začátkem listopadu, kdy České radiokomunikace definitivně spustily poslední digitální vysílače Tlustá hora a Ploštiny na Zlínsku.

Zadejte i poštovní adresu, pošleme vám tištěný Médiář zdarma
Přihlásit odběr