Česká televize začíná dnes vysílat lokální program z nového regionálního studia v Českých Budějovicích. Minulý týden startovalo nové studio v Hradci Králové. Oba regiony tak mohou víc vstupovat do proudu ČT24 i produkovat vlastní Týden v regionech. Vedoucím redaktorem „regionu Jihozápad“ je Aleš Hazuka, „regionu Severovýchod“ pak Michal Klokočník. Dlouho už ČT vysílá lokálně z Brna, Ostravy a Prahy.

Annonce zacílí výkonnostní reklamou na mladé

Tradiční inzertní značka si na letošní online kampaň přibrala agenturu Magnas Media.

Lenka Černá

Lenka Černá

Inzertní web a noviny Annonce přizvaly k přípravě letošní online kampaně kromě stávající agentury Lovebrand ještě agenturu Magnas Media. Ta bude mít na starost výkonnostní reklamu, do níž chce letos Annonce investovat víc než dřív. Kampaň má mít dva vrcholy – první během května a června a druhý na podzim.

Letos poprvé by měly online příjmy Annonce přesáhnout tržby z tištěného vydání, připomněla dřívější předpoklad výkonná ředitelka Annonce Lenka Černá. „Z kvantitativního výzkumu o chování inzerentů je patrné, že nás lidé často berou jako značku tradiční a konzervativní. V důsledku toho nás možná tak dobře nezná mladá generace. Pak nás logicky nehledá mezi těmi, kdo poskytují své služby prostřednictvím internetu, kam jsou mladí zvyklí chodit. Což je věc, kterou se chystáme změnit,“ tvrdí Černá. 

Ve výkonnostních kampaních bude využita segmentace cílové skupiny vycházející ze životních situací, při kterých se Annonce používá, a také zájmů a věkových kategorií. Nově se Annonce pouští i do real-time biddingu, které doplní další výkonnostní kanály – Facebook, AdWords a Sklik. Tyto kanály podpoří také brandovou část kampaně.