Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Annonci poprvé za deset let narostly tržby

Tradiční tuzemské inzertní médium plánuje letos poprvé utržit víc z webu než z tisku.

Lenka Černá

Lenka Černá

Inzertní noviny Annonce poprvé po deseti letech zvýšily meziročně tržby. Na základě předběžných výsledků včetně předfakturací firma oznámila, že loni utržila přes 55 milionů Kč. Třetinu příjmů přitom dělaly tržby z webu. „Letos porostou ještě rychleji, plánujeme několik nových služeb,“ podotkla k onlinu výkonná ředitelka Annonce Lenka Černá. Očekává, že ve třetím letošním kvartálu příjmy z internetu poprvé překonají ty z tištěného vydání.

Tržby z tisku (černě) a z webu (žlutě). Zdroj: Annonce

Tržby z tisku (černě) a z webu (žlutě). Zdroj: Annonce

Provozní zisk EBITDA (výsledek před odpisy, úroky a daněmi) činil téměř 10 milionů.

„Loňským rokem skončila přeměna Annonce z novin na plnohodnotné inzertní médium, které umí výborně skloubit print i online. Firma je stabilní, se silným cashflow. Letos nechceme být ‚jen‘ nástěnkou plnou inzerátů. Chceme nabízet víc služeb uživatelům, kteří na webu něco prodávají, či naopak kupují,“ plánuje šéfka Annonce.