Jan Dražan, zástupce šéfredaktora Echa, a Jan Pergler, někdejší novinář, teď manažer v ČSOB, vydávají ve vlastním Nakladatelství Zeď druhou knihu. První byla série rozhovorů Náš Václav Havel, druhou je román Ferdinanda Peroutky Oblak a valčík. První pokřtili 17. listopadu, druhou pak 7. prosince a úspěšně na ni vybírali na Hithitu. Obě je možné běžně koupit, i přes internet.

Armáda dá 10 milionů na kampaň k Anthropoidu

S uvedením nového filmu o atentátu na Heydricha se má spustit i kampaň na Česko.

Představitel Jana Kubiše Jamie Dornan a režisér Sean Ellis na tiskové konferenci, která byla součástí letošního festivalu v Karlových Varech. Foto: Profimedia

Představitel Jana Kubiše Jamie Dornan a režisér Sean Ellis na tiskové konferenci, která byla součástí letošního festivalu v Karlových Varech. Foto: Profimedia

Sekce vyzbrojování a akvizic českého ministerstva obrany vypsala veřejnou zakázku na propagaci Česka a národního odboje v distribuční kampani filmu Anthropoid. Počítá přitom s celosvětovou distribucí filmu. Kampaň by měla proběhnout ve třetím čtvrtletí letošního roku. Hodnota zakázky dělá 10 milionů Kč. 

Film Anthropoid natočil v Praze britský režisér Sean Ellis s Jamie Dornanem a Cillianem Murphym v rolích parašutistů Jana Kubiše a Josefa Gabčíka a s účastí řady českých herců. Produkci měla na starost společnost LD Entertainment  Mickeyho Liddella, koproducentem byla i česká produkce Lucky Man Films režiséra a producenta Davida Ondříčka. Film si odbyl svou premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary a do distribuce by měl zamířit letos v srpnu.