Odstartoval lifestylový web Ženy.cz, se sloganem Hýbeme světem, kromě vlastních materiálů bude přinášet obsah časopisů Moje psychologie, Dieta, OK! Magazine a F.O.O.D. téhož vydavatele CN Invest. „Nechceme kopírovat stávající weby pro ženy. Vidím velký potenciál v tom, přinášet více obsahu z reálného života,“ uvádí šéfka projektu Dita Křížová, jež do března dělala v digitálním týmu Českého rozhlasu. Projekt chce za rok získat půl milionu reálných uživatelů měsíčně.

Armáda má tendr na akce ve vojenských újezdech

Vítěz dvanáctimilionové zakázky zajistí šest sportovně-zábavních dnů v bývalých újezdech.

Vojenské lesy a statky ČR vypsaly dvanáctimilionovou veřejnou zakázku na přípravu, organizaci a medializaci sportovních a doprovodných akcí v uvolňovaných prostorech bývalých vojenských újezdů. Její realizátor musí od června do konce roku 2016 komplexně zajistit šest celodenních akcí v prostorech Brdy, Boletice, Hradiště, Ralsko, Březina a Libavá.

Mělo by jít o sportovní soutěže různého charakteru a náročnosti, vzdělávací akce, zábavné programy a současně o jejich medializaci. Akce mají být určeny vojenským odborníkům i laikům, rodinám s dětmi a mladým lidem. Cílem je přiblížit turisticky zajímavé lokality spravované Vojenskými lesy a statky široké veřejnosti.

Uchazeči o zakázku musí složit jistotu ve výši 240.000 Kč. Do tendru se lze hlásit do 13. června 2016.

Vojenský újezd Brdy ve Středočeském a v Plzeňském kraji zanikl s koncem prosince 2015. Armádní prostor nahradila chráněná krajinná oblast, jež je, byť zatím jen zčásti, přístupná veřejnosti včetně turistů. K Novému roku se zmenšila i čtveřice dalších újezdů, a to Boletice, Březina, Hradiště a Libavá.