Česká televize začíná dnes vysílat lokální program z nového regionálního studia v Českých Budějovicích. Minulý týden startovalo nové studio v Hradci Králové. Oba regiony tak mohou víc vstupovat do proudu ČT24 i produkovat vlastní Týden v regionech. Vedoucím redaktorem „regionu Jihozápad“ je Aleš Hazuka, „regionu Severovýchod“ pak Michal Klokočník. Dlouho už ČT vysílá lokálně z Brna, Ostravy a Prahy.

Armáda má tendr na akce ve vojenských újezdech

Vítěz dvanáctimilionové zakázky zajistí šest sportovně-zábavních dnů v bývalých újezdech.

Vojenské lesy a statky ČR vypsaly dvanáctimilionovou veřejnou zakázku na přípravu, organizaci a medializaci sportovních a doprovodných akcí v uvolňovaných prostorech bývalých vojenských újezdů. Její realizátor musí od června do konce roku 2016 komplexně zajistit šest celodenních akcí v prostorech Brdy, Boletice, Hradiště, Ralsko, Březina a Libavá.

Mělo by jít o sportovní soutěže různého charakteru a náročnosti, vzdělávací akce, zábavné programy a současně o jejich medializaci. Akce mají být určeny vojenským odborníkům i laikům, rodinám s dětmi a mladým lidem. Cílem je přiblížit turisticky zajímavé lokality spravované Vojenskými lesy a statky široké veřejnosti.

Uchazeči o zakázku musí složit jistotu ve výši 240.000 Kč. Do tendru se lze hlásit do 13. června 2016.

Vojenský újezd Brdy ve Středočeském a v Plzeňském kraji zanikl s koncem prosince 2015. Armádní prostor nahradila chráněná krajinná oblast, jež je, byť zatím jen zčásti, přístupná veřejnosti včetně turistů. K Novému roku se zmenšila i čtveřice dalších újezdů, a to Boletice, Březina, Hradiště a Libavá.