V obnovené televizní premiéře dnes od 22 hodin uvede stanice CS Film snímek Víta Olmera podle scénáře Josefa Klímy Nahota na prodej. Hrají Lukáš Vaculík, Karla Tříska, Jiří Krampol. Film, který měl premiéru roku 1993, tuzemské televize dosud nevysílaly hlavně vinou autorskoprávních sporů.

Asociace mediálek a AKA „restartují vztahy“

Jednotlivé mediální agentury vystoupily z Asociace komunikačních agentur, budou s ní spolupracovat zorganizované ve své nové Asociaci mediálních agentur. A Lion je zpátky.

Ondřej Novák. Foto: Vojta Herout

Výkonný ředitel nové Asociace mediálních agentur Ondřej Novák. Foto: Vojta Herout

Mediální agentury po letech vystoupily z Asociace komunikačních agentur (AKA). Její součástí budou nově jen prostřednictvím své loni založené Asociace mediálních agentur (ASMEA). Ta se stala členem AKA se zvláštním statusem, respektive její mediální sekcí. Rozhodlo se o tom na valné hromadě AKA ve čtvrtek 4. února.

„Členství jednotlivých agentur končí. Od 1. 1. 2016 zároveň ASMEA plně převzala všechna práva a povinnosti spojené s hlavními mediálními výzkumy, především pak s výzkumem měření televizní sledovanosti,“ oznámily asociace. Právě výzkumy – hlavně zmíněným peoplemetrový – a jejich financování byly hlavním důvodem, proč mediálky loni opustily dvě desetiletí fungující organizaci tuzemských agentur a založily vlastní sdružení. Ta koncem loňska vystřídala AKA i v Asociaci televizních organizací (ATO), sdružující televize a zajišťující právě provoz peoplemetrů.

„Jsme rádi, že jsme se s AKA domluvili na další spolupráci jako rovný s rovným. Pokládáme to za jakýsi restart vztahů,“ podotkl Ondřej Novák, výkonný ředitel ASMEA. „Pokládáme dohodu s mediálními agenturami za důležitou. AKA tak zůstává střechou nejvýznamnějších asociací svého druhu v České republice,“ řekl prezident AKA Jan Binar.

Do AKA se v lednu po loňském protestním vystoupení vrátily agentury skupiny Lion Communications, tedy Saatchi & Saatchi, Publicis a Leo Burnett. Novým členem asociace je brněnská S&K Public.

Zadejte i poštovní adresu, pošleme vám tištěný Médiář zdarma
Přihlásit odběr