Na českém trhu je od prosince česká videobanka Recvideo.cz, provozuje ji pražské studio Leontynka Davida Vozdeckého. Aktuálně nabízí tisícovku klipů, které prodává za 499 Kč (19 eur) za kus. Průměrně mají stopáž 2 až 4 minuty. „Denně videobanku aktualizujeme o nové záběry politiků, umělců, budov, měst, ale třeba i o stroje určené na těžbu uhlí,“ láká Vozdecký.

Babica chystá nové pořady pro Česko i Německo, se Sapíkem

Televizní kuchař Jiří Babica se nevzdává ani poté, co ho televize Nova nahradila Halinou Pawlowskou a Láďou Hruškou.

Jiří Babica. Foto: Profimedia.cz

Jiří Babica. Foto: Profimedia.cz

Televizní kuchař Jiří Babica, s nímž se letos po šesti letech rozloučila televize Nova, připravuje nové televizní formáty. Natočil ukázkové video pro německý trh a pracuje na novém formátu pro Česko. Na jaro 2015 zároveň chystá kuchařskou knihu. Na všech aktivitách spolupracuje s šéfkuchařem Jaroslavem Sapíkem.

Showreel pro Německo natáčel Babica tento týden v Sapíkově restauraci v Klokočné, Sapík dělal konzultanta. „Máme několik návrhů dramaturgie formátu, ale v této fázi chceme Jirku pouze představit s jeho němčinou, kterou Němci pokládají za velice zábavnou, což pokládáme za malý bonus,“ uvedl Babicův producent a manažer Jan Lacina, v jehož firmě Manufacture se vyráběly Babicovy dobroty a v níž vznikají i zmíněné novinky.

Babica žil v Německu patnáct let, po té, co se v roce 1990 odstěhoval do Kolína nad Rýnem. „Obyčejní Němci a Rakušani nejsou o moc jiní lidé než my. Stejně jako my si chtějí doma uvařit něco dobrého, najít odvahu vyzkoušet nové věci a přitom nepodléhat stresu z nedostatku kuchařského sebevědomí a přemrštěných nákladů. Jestli jsem v tomto smyslu zafungoval na Čechy, nevidím důvod, proč bych nemohl stejně fungovat i pro ně,“ prohlásila známá televizní tvář.

V dalším novém projektu chystaném pro tuzemský trh má Babica na obrazovce vařit spolu se Sapíkem. Producent Lacina slibuje pořad o vaření „v rozumném čase z kvalitních surovin za rozumnou cenu“.