Do české verze časopisu Newsweek nastupuje tento týden nová redaktorka Iva Roze (Skochová). Absolventka žurnalistiky na Kolumbijské univerzitě v New Yorku psala pro Global Post, Slate, Salon nebo pro americký Newsweek. V Česku je známá jako dopisovatelka Reflexu, Respektu či Lidových novin. Newsweek čerstvě střídá šéfredaktora – místo Jiřího Nádoby nastoupil Ondřej Formánek.

Babiš má Šafrovi za urážky zaplatit 50.000 Kč

Politik novináře opakovaně označil za „psychopata“ a „parchanta“. „Nepřiznání omluvy soud zdůvodnil tím, že opakování defamujících výroků by pana Šafra opětovně poškodilo.“

  • ČTK
  • 08. 03. 2016 23:00
Andrej Babiš. Foto: Profimedia.cz

Andrej Babiš. Foto: Profimedia.cz

Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš má vyplatit odškodné 50.000 Kč šéfredaktorovi webu Svobodné fórum Pavlu Šafrovi za zásah do jeho osobnostních práv. Dnes o tom nepravomocně rozhodl Okresní soud Praha-západ. Informaci zveřejněnou Svobodným fórem potvrdil agentuře ČTK Šafrův právní zástupce, advokát Aleš Rozehnal. Babiš ČTK sdělil, že bude reagovat až na pravomocný rozsudek.

Novinář Šafr podal na ministra Babiše žalobu na ochranu osobnosti loni v květnu. Podle serveru v ní poukázal na to, že politik jej opakovaně veřejně označil za „psychopata“ a „parchanta“, mimo jiné v pořadu Interview ČT24. U soudu se domáhal omluvy a 100.000 Kč. Ve sporu tedy uspěl jen částečně a není vyloučené, že se odvolá. „Klientovi bych odvolání radil. Nepřiznání omluvy soud zdůvodnil tím, že opakování defamujících výroků na adresu pana Šafra, byť v omluvě, by pana Šafra opětovně poškodilo,“ napsal ČTK právník Rozehnal.

Šafr ve vyjádření k rozsudku uvedl, že Babiš neustále směšuje rovinu veřejné diskuse a práva na kritiku s rovinou osobního napadání a urážení.

Zadejte i poštovní adresu, pošleme vám tištěný Médiář zdarma
Přihlásit odběr