Pondělí 16. ledna přináší další televizní novinky. Na Primě to je premiérová, už 7. série gastroshow Ano, šéfe! se Zdeňkem Pohlreichem (od 21.30), na Nově krimiseriál Specialisté (20.20) a reality show Robinsonův ostrov (21.15). ČT1 pokračuje se Světem pod hlavou (20.00) a Trpaslíkem (21.00).

Bajgar jako šéf Reflexu po roce končí

Radek Bajgar z časopisu odchází, jeho nástupcem bude zástupce Marek Stoniš.

Radek Bajgar

Radek Bajgar před časem v Karlových varech

Rok a dva měsíce od nástupu do čela časopisu Reflex jeho šéfredaktor Radek Bajgar končí. Nový šéfredaktorem týdeníku, který letos vychází 27. rokem, se stane Bajgarův dosavadní zástupce Marek Stoniš. Ten dělá v Reflexu prakticky od roku 2008, s malými přestávkami, kdy byl šéfredaktorem konkurenčního Instinktu a krátce programovým ředitelem televize Barrandov.

Vydavatelství Czech News Center Daniela Křetínského a Patrika Tkáče, vedené Libuší Šmuclerovou, které Reflex produkuje, dnes oznámilo, že s Bajgarem se „dohodli na ukončení spolupráce“ a Stoniš nastupuje k 15. dubnu. Z doprovodného prohlášení ředitelky Šmuclerové je patrné, že čekala od končícího šéfredaktora víc. Bajgar je zároveň činný jako scenárista a režisér (předloni ČT uvedla jeho vodnický seriál Neviditelní, aktuálně je v kinech jeho film Teorie tygra).

„Radek Bajgar je jeden z nejhodnotnějších a nejvýraznějších tvůrců, které Česko v této chvíli má. Za vydavatelský dům Czech News Center mu děkuji za vše, co udělal pro rozvoj časopisu Reflex, který považujeme za naši vlajkovou loď a máme na něj ty nejvyšší nároky. V tuto chvíli však časopis nevyužívá veškerý svůj potenciál a multiplatformní možnosti, které si žádá současná doba. Proto Czech News Center uvolňuje ruce oběma stranám,“ prohlásila ředitelka Šmuclerová.