Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Barrandov na podzim nasadí pořady z Číny

Jaromír Soukup na veletrhu v Praze podepsal s čínskou státní televizí CCTV konkrétní dohodu o dodávce obsahu pro všechny stanice své televize Barrandov.

Jaromír Soukup podepisuje na veletrhu Natpe dohodu s čínskou státní televizí CCTV

Jaromír Soukup podepisuje na veletrhu Natpe dohodu s čínskou státní televizí CCTV. Vzadu stojící výkonná ředitelka televize Marcela Hrdá a programový šéf František Borovský, před nimi stojící Lukáš Soukup, ředitel akvizice Barrandova

Čínské romantické filmy, dokumenty, pořady pro děti i akční snímky začne od podzimu ve svém vysílání využívat televize Barrandov, a to jak na hlavním kanálu, tak na tematických stanicích Kino Barrandov, zaměřeném na filmy a seriály, tak Barrandov Plus, přinášejícím dokumentární tvorbu a díla pro děti. Čínská tvorba by v první fázi neměla zabírat víc než desetinu vysílací plochy Barrandova.

Médiáři to v pražském hotelu Hilton na veletrhu televizní tvorby Natpe řekl Jaromír Soukup, majitel televize Barrandov. Obsah z Číny mu umožní využívat dohoda, kterou dnes dopoledne na veletrhu podepsal s čínskou stranou. „Je to konkrétní dohoda s čínskou státní televizí CCTV. Předtím jsme už podepsali dohodou s čínským ministerstvem a čínským regulátorem, tamní obdobou naší rady pro vysílání,“ přiblížil Médiáři Soukup.

„Dohodli jsme se na animovaném obsahu, dokumentárním – CCTV vyrábí dokumenty nejen o Číně, ale o všech koutech světa, a to z pohledu zeměpisného i historického -, chceme přinést také čínskou romantiku a také akční díla. Čínské a hongkongské filmy máme vyzkoušené, fungují nám dobře v pozdějším prime timu,“ doplnil majitel televize Barrandov. Jak také řekl, jde o reciproční dohodu, nikoli nákup děl.

Předseda představenstva Empresa Media Jaromír Soukup a Ma Runsheng, generální ředitel Čínského centra pro výměnu rozhlasových, filmových a televizních (CHNPEC), dceřiné firmy CCTV

Předseda představenstva Empresa Media Jaromír Soukup a Ma Runsheng, generální ředitel Čínského centra pro výměnu rozhlasových, filmových a televizních programů (CHNPEC), dceřiné firmy CCTV