Seriál Mordparta s Jiřím Bartoškou se vysílal do minulé neděle, dnes televize Prima nasadí po 20. hodině na svém hlavním kanálu „českého Schimanskiho“, další vlastní kriminální seriál Polda. Policistu, který se po dvaceti letech probudil z kómatu, představuje David Matásek, sekunduje mu Igor Orozovič. Polda se střetne s druhými řadami úspěšných děl konkurence – Doktorem Martinem na ČT1 a s show Tvoje tvář má známý hlas na Nově. Po 21.30 na ČT1 začíná satirické Kosmo.

Barrandov nakonec v Media Clubu zůstává

Obchodníci televize Prima budou i v roce 2016 prodávat reklamu konkurenční televize Barrandov. Inzerenti si ale budou moci vybrat, zda Barrandov do kampaně chtějí, či ne.

Marek Singer. Foto: Vojta Herout

Generální ředitel Primy Marek Singer původně dohodu s Barrandovem neprezentoval jako pravděpodobnou. Foto: Vojta Herout

Oproti původním zvěstem se televize Prima a Barrandov, dvojka a trojka tuzemského televizního trhu, dohodly na společném obchodním postupu i pro příští rok 2016. Obchodní zastoupení Media Club, patřící Primě, uzavřelo dohodu s prodejcem reklamy Media Master majitele Barrandova Jaromíra Soukupa a jeho mediálního domu Empresa Media, že bude zastupovat všechny čtyři stanice Barrandova.

Oproti dosavadní spolupráci budou nově dvě věci. Jednak půjde o zastoupení neexkluzivní, tedy Barrandov si bude moci přes Media Master reklamu prodávat i sám. A nabídka se v případě dospělých i dětských diváků rozdělí do dvou skupin – vždy s Barrandovem a bez Barrandova.

Jeden z balíčků už Prima před pár týdny prezentovala na tiskové konferenci a teď mu říká Exclusive, ten je bez Barrandova. Ten s Barrandovem se jmenuje Total. Pokud se pro něj inzerenti rozhodnou, půjde z takového společného prodeje Barrandovu 18 %, oproti letošním 13 %.

ROZLOŽENÍ REKLAMNÍCH PŘÍJMŮ ZASTOUPENÍ MEDIA CLUB
  Prima Prima Cool Prima Love Prima Zoom Barrandov (hlavní + Kino + Plus + Muzika) Óčko (hlavní + Gold Prima Max  ostatní (Óčko, Óčko Gold, Prima Comedy Central, Mňam TV, Nickelodeon)
2015 56 % 13 % 8 % 7 % 13 % 3 % - -
2016 Exclusive 55 % 15 % 9 % 8 % - - 3 % 10 %
2016 Total 46 % 12 % 7 % 7 % 18 % - 2 % 8 %

Nový balíček zaměřený na děti od 4 do 14 let. V „exkluzivní“ variantě zahrne kanály Prima, Prima Cool, Prima Comedy Central a Nickelodeon, v „totální“ i hlavní kanál Barrandova s pásmem Animáček a Barrandov Plus s dětským pásmem (v tomto balíčku bude mít Barrandov podíl na příjmech 21 %).

ROZLOŽENÍ REKLAMNÍCH PŘÍJMŮ ZASTOUPENÍ MEDIA CLUB
  Prima Prima Cool Prima Comedy Central Barrandov (hlavní + Plus) Nickelodeon
Děti 4-14 Exclusive 12 % 42 % 27 % - 19 %
Děti 4-14 Total 10 % 33 % 21 % 21 % 15 %