Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Barrandov dá Rychlou hru a reprízy Doktora z hor

Televize s novým šéfem programu Františkem Borovským dál upravuje vysílací schéma.

František Borovský. Foto: TV Barrandov

Nový programový ředitel Barandova František Borovský. Foto: TV Barrandov

Německý seriál o venkovském lékaři z Tyrolska Doktor z hor vyplní vysílání televize Barrandov mezi 19. a 20. hodinou. Počínaje dneškem stanice začíná reprízovat 98 dílů seriálu, která vznikal v letech 1992 až 1997. Vysílat se bude od pondělí do pátku, kde dosud běží reprízy reality show Ostříháno. V sobotu a v neděli vyplní čas mezi hlavními zprávami a večerním programem turecká sága Velkolepé století, ve všední den půjde jen mimořádně po svátcích v pátek 1. a 8. května.

Další novinkou v programu Barrandova pak bude dopolední interaktivní pořad Rychlá hra, vysílat se bude od 9.00 zhruba do 11. hodiny, od pondělí do soboty. Z programových podkladů vyplývá, že půjde zřejmě o telefonické soutěžení přes obrazovku. Ve vysílání nahradí akviziční filmy a seriály.

Jde o další úpravy programového schématu po nástupu Františka Borovského na pozici programového ředitele Barrandova. Kromě hlavního kanálu, který startoval 11. ledna 2009, teď televizní společnost Jaromíra Soukupa spustila 18. dubna druhý kanál s filmy a seriály Kino Barrandov, na 16. května chystá start kombinované stanice dětské a dokumentární Barrandov Plus.