Příští čtvrtek 3. listopadu se v Praze sejdeme na první akci svého druhu v Česku, totiž přehlídce filmů na výšku Vertifilms. Předcházet jí bude odborný program s ukázkami postupů i využití moderního formátu ve světě médií. Zajistěte si místo včas, je to zdarma.

Benzina začne na pumpách prodávat léky

Ve vybraných čerpacích stanicích budou ke koupi Paralen, Kinedryl nebo Visine.

Prodejní místa s léky budou v Benzině označena jako Medipoint

Prodejní místa s léky budou v Benzině označena jako Medipoint

Do konce srpna se v padesáti vybraných čerpacích stanicích Benzina objeví volně prodejné léky. Prodejní místa budou označena značkou Medipoint. Benzina spouští prodej léčiv od konce července. Jde zejména o léky, které mají pomoci s akutní bolestí, teplotou nebo nevolností, jako jsou Paralen, Kinedryl, Nurofen nebo Visine. Celkem je v sortimentu 15 druhů vyhrazených léčiv (specifikovaných zákonem), dále 20 dalších přípravků a potravinových doplňků.

„Pro prodej léčiv jsme vytipovali zejména lokality na dálničních tazích a silnicích první třídy, kde je vysoká frekvence dopravy. Vybírali jsme také čerpací stanice ve městech, kde je nepřetržitý provoz a kde můžeme zákazníkům nabídnout léčiva i v nočních hodinách,“ uvádí Filip Balcárek, ředitel pro shop a gastro Benziny.

Prodej léčiv bude probíhat za asistence personálu čerpací stanice, který bude také zákazníkům schopen poskytnout základní informace o prodávaných léčivech. V následujících měsících bude Benzina vyhodnocovat výsledky prodeje léčiv a rozhodne o případném rozšíření do dalších lokalit.

Benzina patří do skupiny Unipetrol a v Česku provozuje síť 338 čerpacích stanic. Na projektu prodeje léčiv spolupracuje se společností Medipoint Services, která disponuje systémem přímého prodeje vyhrazených léčivých přípravků, zdravotnických prostředků a doplňků stravy mimo lékárenský segment.