Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Berdych spustil web České souvislosti

Web bývalého šéfa nevládní Asociace pro mezinárodní otázky chce přinášet „výstupy, které v sobě mají jak názor, tak i objektivitu a odbornou kompetenci“.

Antonín Berdych

Antonín Berdych

Široce citovaným průzkumem o povolební výměně šéfů státní správy se uvedl nový web České souvislosti. Spustil jej Antonín Berdych, bývalý šéf nevládní Asociace pro mezinárodní otázky a v letech 2008 a 2009 šéf kabinetu vicepremiéra pro evropské záležitosti Alexandra Vondry, nyní konzultant v oboru. Vydavatelem internetových Českých souvislostí je stejnojmenná nezisková organizace. Web vznikl s cílem „přispět do ‚svobodných médií‘ na internetu výstupy, které v sobě mají jak názor, tak i objektivitu a odbornou kompetenci,“ a „zapojit se do veřejné diskuse o problémech České republiky, jejích institucí a především politické reprezentace“.

„Projekt zatím dělám ve volném čase, nicméně dlouhodobě uvažuji o zdrojích nadačního a dalšího typu včetně inzerce. Náklady jsou nízké, v případě personálního růstu však bude nutné zdroje získat,“ popsal pro Médiář. Tým funguje na fázi dobrovolné či stáží, část externistů pobírá honoráře. „Oslovil jsem kolegy, se kterými jsem už v minulosti spolupracoval v neziskové i úřední sféře. Tým se tak bude v blízké době dále rozrůstat,“ podotkl Berdych. Mezi jeho první spolupracovníky na projektu patří Jan Kužvart a Anna Korejtková.