Jan Dražan, zástupce šéfredaktora Echa, a Jan Pergler, někdejší novinář, teď manažer v ČSOB, vydávají ve vlastním Nakladatelství Zeď druhou knihu. První byla série rozhovorů Náš Václav Havel, druhou je román Ferdinanda Peroutky Oblak a valčík. První pokřtili 17. listopadu, druhou pak 7. prosince a úspěšně na ni vybírali na Hithitu. Obě je možné běžně koupit, i přes internet.

Bezányi v Henkelu střídá Očadlíkovou

Do českého Henkelu přichází z Vídně Petr Bezányi, Jana Očadlíková míří naopak do Vídně.

Petr Bezányi

Petr Bezányi

Novým marketingovým manažerem divize pracích a čisticích prostředků výrobce spotřebního zboží Henkel ČR/SR se od letošního července stává Petr Bezányi. Dosavadní marketingová manažerka Jana Očadlíková se po téměř dvaceti letech v českém Henkelu přesouvá do vídeňské centrály pro region střední a východní Evropy, kde bude působit ve strategickém marketingu pro prostředky na mytí nádobí v myčkách Somat.

Bezányi pracuje pro firmu Henkel už řadu let. Začínal v oddělení marketingu, kde měl na starosti například značky Persil nebo Bref. Do Česka se vrací po několika letech strávených ve vídeňské centrále pro střední a východní Evropu, kde pracoval i v oddělení category managementu a v posledním období řídil aktivity značky Bref pro celý region.