Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Bistro přijalo další designéry, nově dělá pro CPI

Přišli Jaroslav Salač a Robert Kovač. Agentura z komunikačního uskupení Tady kolem Jana Galgonka tím rozšiřuje počet svých zaměstnanců na 35.

Robert Kovač (vlevo) a Jaroslav Salač

Robert Kovač (vlevo) a Jaroslav Salač

Do agentury Bistro z komunikační skupiny Tady přicházejí dva noví designéři Jaroslav Salač a Robert Kovač. Počet zaměstnanců agetury se tak rozrůstá na 35. Salač dřív pracoval pro digitální agenturu PositiveZero nebo technologickou firmu Quanti. V Bistru nastoupil od srpna jako junior grafický designér. Kovač bude po několika českých i mezinárodních projektech působit napůl jako senior grafický designér v Bistru a napůl jako junior art director v agentuře Bistro Social, která patří spolu s mediální agenturou Adexpres a vývojářem aplikací Mobile Internet do téhož uskupení jako Bistro.

Důvodem pro posílení týmu grafických designérů může být mimo jiné to, že se Bistro po vyhraném výběrovém řízení pouští do realizace prvního projektu pro development realitní skupiny CPI Property Group. Konkrétně jde o vytvoření korporátní identity, loga, webu a tiskových propagačních materiálů nového komplexu kancelářských budov, který vzniká v pražské ulici 5. května pod názvem May House.