Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Blesk.cz posílí zprávy, přijdou Kálal a Brunclíková

S editory z Echo24.cz a televize Nova půjde bulvární titul na webu do serióznějšího obsahu.

Jan Kálal a Klára Brunclíková. Foto: Czech News Center/Martin Sekanina

Jan Kálal a Klára Brunclíková. Foto: Czech News Center/Martin Sekanina

Po odchodu dosavadního šéfa webu Blesk.cz Petra Konečného do konkurenčního mediálního domu Mafra pozmění newsroom vydavatelství Czech News Center částečně svou strukturu, s cílem generovat větší množství obsahu na web. Posílit má přitom zpravodajská sekce Blesk.cz, tedy serióznější ze tří základních kategorií webu. Bude ji mít na starosti David Vaníček, se zkušenostmi s televize Nova, který od loňska vystupuje v internetových videích Blesku jako moderátor, mimo jiné Bleskových zpráv. Do videosekce nastupoval také jako editor.

Do Czech News Center od června nastoupí jako zpravodajští editoři Jan Kálal, donedávna reportér webu Echo24.cz Dalibora Balšínka, a reportérka Klára Brunclíková z televize Nova, která na webu televize dosud uváděla online debatu Vaše téma. Na obraz by se měla dostat i v online redakci Blesku.