Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Blesk.cz přidává samostatné zprávy z Brna

Bulvární titul rozšiřuje na internetu své regionální zpravodajtví.

Deník Blesk v pondělí 17. října rozšiřuje na webu regionální zpravodajství o sekci zaměřenou na Brno. Půjde o druhou takovou, první – spuštěná v dubnu – přináší zprávy z Prahy. I v sekci Blesk.cz/Brno půjde o servis, krimi, dopravní informace a zvěsti z komunální politiky.

Základem sekce o jihomoravské metropoli mají být materiály z brněnských městských částí, doplňkem zprávy z Jihomoravského kraje. „V rubrice Brňané budeme představovat jednotlivé brněnské osobnosti, postavy i figurky, které jsou s městem a jeho životem spjaty. Chystáme také celou řadu tematických speciálů – zajímavá zákoutí, legendární brněnské hospody, ale nebudeme se vyhýbat ani brněnským ostudám a průšvihům. Nebudou chybět sezónní ani servisní speciály,“ uvádí vydavatelství Czech News Center, které Blesk i jeho web produkuje.

Na regiony dává důraz také tištěný Blesk – v září zavedl krajské mutace svých vydání – i další deník v portfoliu Czech News Center, ekonomický list E15. Ten koncem září v novém designu přidal sekci Praha, zaměřená na byznys v metropoli. „Na pražské zprávy se sice soustředí i v jiných médiích, my ale máme nejsilnější autory na to, věnovat se metropolitnímu zpravodajství z byznysového úhlu,“ prohlásila šéfredaktorka E15 Tereza Zavadilová.