Součástí webu TN.cz televize Nova je nově magazín věnovaný automobilům, rozdělený do sekcí Za volantem, Kupte si, Na okruhu a Zábava. Web nabídne reportáže, recenze, rady či žebříčky, a to ve formě textu, fota i videa. Vedoucím redaktorem je Jan Červenka, který dvacet let dělal v tištěných médiích, stál u zrodu časopisů Speed, Top Gear a Autocar. Inzertně web cílí na muže, vytěžit chce hlavně videoreklamu.

Borgis měl nižší tržby, ale zdvojnásobil zisk

Akcionářům letos vydavatel deníku Právo vyplatil 40 milionů Kč, stejně jako rok předtím.

  • ČTK
  • 02. 08. 2016 13:40
Zdeněk Porybný, dlouholetý šéfredaktor a majitel Práva, zde na archivní fotografii z roku 1992. Foto: ČTK

Zdeněk Porybný, dlouholetý šéfredaktor a majitel Práva, zde na archivní fotografii z roku 1992. Foto: ČTK

Společnost Borgis, která vydává deník Právo, loni zdvojnásobila čistý zisk na 19,4 milionu Kč. Tržby jí přitom klesly o 2 % na 640,5 milionu Kč. Podle výroční zprávy společnosti loni pokračoval pokles prodaného nákladu tištěného deníku i příjmů z tištěné inzerce. Naopak rostly příjmy z internetové reklamy.

Borgis profituje z toho, že jeho zpravodajskou produkci na internetu vystavuje nejnavštěvovanější český web Seznam.cz, na doméně Novinky.cz. Seznam.cz zároveň vlastní v Borgisu podíl 33,6 %, a to od roku 2013. Většinovým majitelem a zároveň šéfredaktorem Práva je Zdeněk Porybný.

Výpadek výnosů se podařilo eliminovat úsporami v materiálových i ostatních provozních nákladech a ve službách, uvádí dál Borgis. Zisk čeká firma i za letošní rok.

Akcionářům z loňského zisku (19,4 milionu) a nerozděleného profitu předchozích období (20,6 milionu) vyplatila celkem 40 milionů Kč. Tutéž částku vyplácela i před rokem, kdy roční zisk činil 9,5 milionu a předchozí profit 30,5 milionu. Za rok 2013 dostali akcionáři vyplaceno 35 milionů Kč, z čehož 15,6 milionu činil zisk toho roku, 19,4 milionu nerozdělený z předchozích let.