Na českém trhu je od prosince česká videobanka Recvideo.cz, provozuje ji pražské studio Leontynka Davida Vozdeckého. Aktuálně nabízí tisícovku klipů, které prodává za 499 Kč (19 eur) za kus. Průměrně mají stopáž 2 až 4 minuty. „Denně videobanku aktualizujeme o nové záběry politiků, umělců, budov, měst, ale třeba i o stroje určené na těžbu uhlí,“ láká Vozdecký.

Borgis měl nižší tržby, ale zdvojnásobil zisk

Akcionářům letos vydavatel deníku Právo vyplatil 40 milionů Kč, stejně jako rok předtím.

  • ČTK
  • 02. 08. 2016 13:40
Zdeněk Porybný, dlouholetý šéfredaktor a majitel Práva, zde na archivní fotografii z roku 1992. Foto: ČTK

Zdeněk Porybný, dlouholetý šéfredaktor a majitel Práva, zde na archivní fotografii z roku 1992. Foto: ČTK

Společnost Borgis, která vydává deník Právo, loni zdvojnásobila čistý zisk na 19,4 milionu Kč. Tržby jí přitom klesly o 2 % na 640,5 milionu Kč. Podle výroční zprávy společnosti loni pokračoval pokles prodaného nákladu tištěného deníku i příjmů z tištěné inzerce. Naopak rostly příjmy z internetové reklamy.

Borgis profituje z toho, že jeho zpravodajskou produkci na internetu vystavuje nejnavštěvovanější český web Seznam.cz, na doméně Novinky.cz. Seznam.cz zároveň vlastní v Borgisu podíl 33,6 %, a to od roku 2013. Většinovým majitelem a zároveň šéfredaktorem Práva je Zdeněk Porybný.

Výpadek výnosů se podařilo eliminovat úsporami v materiálových i ostatních provozních nákladech a ve službách, uvádí dál Borgis. Zisk čeká firma i za letošní rok.

Akcionářům z loňského zisku (19,4 milionu) a nerozděleného profitu předchozích období (20,6 milionu) vyplatila celkem 40 milionů Kč. Tutéž částku vyplácela i před rokem, kdy roční zisk činil 9,5 milionu a předchozí profit 30,5 milionu. Za rok 2013 dostali akcionáři vyplaceno 35 milionů Kč, z čehož 15,6 milionu činil zisk toho roku, 19,4 milionu nerozdělený z předchozích let.