Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Bucha kreativním šéfem Loosers, nahradí Bízovou

Petr Bucha přichází z agentury Hullabaloo. Dosavadní kreativní ředitelka Iva Bízová se chce věnovat strategickému řízení agentury.

Stojící zleva Petr Bucha, Jakub Kesl, sedící zleva Tomáš Bojanovský, Kateřina Judová, Peter Chalupianský, Tomáš Stehlík

Stojící zleva Petr Bucha, Jakub Kesl, sedící zleva Tomáš Bojanovský, Kateřina Judová, Peter Chalupianský, Tomáš Stehlík

Novým kreativním ředitelem agentury Loosers je od dubna Petr Bucha. Přichází z agentury Hullabaloo, v minulosti působil i v Ogilvy & Mather, Bates, Fabrika a TBWA. Přichází v době, kdy agentura kompletně předělává svou korporátní identitu a připravuje novou strategii a positioning. Iva Bízová, dosavadní kreativní ředitelka a spolumajitelka agentury, se po šesti letech od založení firmy hodlá posunout ke strategickému řízení – hlavně budování a stabilizaci nových oddělení a získávání a využití nových příležitostí.

Hlavním projektovým manažerem agentury se stává Jakub Kesl. Do jeho týmu k 7. dubnu přibyl Tomáš Bojanovský, který přišel ze Seeding.cz, v minulosti působil i v All In Agency. Rozšiřuje se i juniorní tým nazvaný Loosers Farm – teď se do něj zapojili Kateřina Judová, studentka Arts Managementu Vysoké školy ekonomické v Praze, Peter Chalupianský z Fakulty elektrotechnické ČVUT, obor Ekonomika a řízení energetiky, a Tomáš Stehlík, který nyní studuje na Fakultě umění a designu na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.