Jan Dražan, zástupce šéfredaktora Echa, a Jan Pergler, někdejší novinář, teď manažer v ČSOB, vydávají ve vlastním Nakladatelství Zeď druhou knihu. První byla série rozhovorů Náš Václav Havel, druhou je román Ferdinanda Peroutky Oblak a valčík. První pokřtili 17. listopadu, druhou pak 7. prosince a úspěšně na ni vybírali na Hithitu. Obě je možné běžně koupit, i přes internet.

Bundesliga získá z práv miliardu eur za sezónu

Nový čtyřletý kontrakt znamená pro německý fotbal o 85 % vyšší příjem než dosud.

  • ČTK
  • 10. 06. 2016 01:25

Německá fotbalová liga prolomí magickou hranici jedné miliardy eur v ziscích za domácí vysílací televizní práva za sezónu. „Se zisky z mezinárodních práv se dostaneme na částku mezi 1,1 a 1,5 miliardy eur. Já jsem s touto sumou spokojen,“ řekl výkonný šéf německé ligy Christian Seifert na čtvrteční tiskové konferenci.

Díky čtyřletému kontraktu, který začne platit od ročníku 2017/18, vydělají kluby z nejvyšších dvou německých soutěží celkem 4,64 miliardy eur (125,4 miliardy Kč). Oproti nynější smlouvě na stejně dlouhou dobu částka vzroste o 85 %.

O exkluzivitu na všechny přímé přenosy přišla společnost Sky, neboť některé zápasy získal Eurosport. Práva na sestřihy z bundesligových zápasů pro své pravidelné pořady si udržely stanice ARD i ZDF.