Televize Prima Zoom přináší čtyři rozhovory s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, které natočil režisér Oliver Stone. Seriál Svět podle Putina (The Putin Interviews) přichází týden po americké premiéře na kanálu Showtime. Prima Zoom je dává od 19. do 22. června vždy od 20.00.

Bundesliga získá z práv miliardu eur za sezónu

Nový čtyřletý kontrakt znamená pro německý fotbal o 85 % vyšší příjem než dosud.

  • ČTK
  • 10. 06. 2016 01:25

Německá fotbalová liga prolomí magickou hranici jedné miliardy eur v ziscích za domácí vysílací televizní práva za sezónu. „Se zisky z mezinárodních práv se dostaneme na částku mezi 1,1 a 1,5 miliardy eur. Já jsem s touto sumou spokojen,“ řekl výkonný šéf německé ligy Christian Seifert na čtvrteční tiskové konferenci.

Díky čtyřletému kontraktu, který začne platit od ročníku 2017/18, vydělají kluby z nejvyšších dvou německých soutěží celkem 4,64 miliardy eur (125,4 miliardy Kč). Oproti nynější smlouvě na stejně dlouhou dobu částka vzroste o 85 %.

O exkluzivitu na všechny přímé přenosy přišla společnost Sky, neboť některé zápasy získal Eurosport. Práva na sestřihy z bundesligových zápasů pro své pravidelné pořady si udržely stanice ARD i ZDF.