Jan Dražan, zástupce šéfredaktora Echa, a Jan Pergler, někdejší novinář, teď manažer v ČSOB, vydávají ve vlastním Nakladatelství Zeď druhou knihu. První byla série rozhovorů Náš Václav Havel, druhou je román Ferdinanda Peroutky Oblak a valčík. První pokřtili 17. listopadu, druhou pak 7. prosince a úspěšně na ni vybírali na Hithitu. Obě je možné běžně koupit, i přes internet.

Časopis Muži v Česku vychází poprvé naostro

Dvouměsíčník o pánské módě jde v nákladu 25.000 výtisků do prodeje na stánky.

Obálka druhého tištěného vydání magazínu Muži v Česku

Obálka druhého tištěného vydání magazínu Muži v Česku

V novém vydavatelství Karolinenthal Media vychází nový časopis o módě a životním stylu Muži v Česku. Vzešel ze stejnojmenného blogu, spojeného s obchodem Le Premier. Ten provozuje Jakub Lohniský, jež také napůl s Milošem Štěpařem vlastní zmíněnou firmu Karolinenthal Media. Pod ní nyní spadá i zmíněný web.

Tištění Muži v Česku vycházejí podruhé, tentokrát v nákladu 25.000 kusů, na stáncích se titul prodává za 95 Kč. Bude dvouměsíčník. První vydání bylo grátis, vyšlo zhruba v polovičním nákladu a distribuovalo se jinými cestami než v klasické síti.

Časopisem Muži v Česku se na papír vrací bývalá redakce českého Maximu. Mezi redaktory jsou Pavel Vondráček, Radek Kovanda, Jan Strmiska či Petr Bílek. Obsah je tak podobně jako v Maximu mixem módy a humoru. Redakci vede Štěpař, přispívá i Lohniský, dále architekt a boxer Ondřej Chutný či publicista a marketér Jakub Horák. Grafiku má na starosti Štěpán Bejr.