Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Čepický odchází z Vodafonu, zakládá PR agenturu

„Letošní Vary byly zatím nejparádnější a poslední s Vodafonem. Příště s batůžkem,“ rozloučil se manažer na Facebooku.

Miroslav Čepický

Miroslav Čepický

Z pozice ředitele korporátní komunikace mobilního operátora Vodafone odchází Miroslav Čepický. Jeho nástupce hledá firma ve výběrovém řízení. „Budu se věnovat vlastním projektům včetně nové PR agentury,“ řekl ke svým dalším plánům Médiáři Čepický. Jméno PR agentury však podle jeho slov teprve vzniká.

Čepický působil ve Vodafonu od roku 2007, od roku 2008 na pozici tiskového mluvčího, poslední tři roky pak v současné funkci ředitele korporátní komunikace, kde vystřídal Filipa Hrubého. Před příchodem do Vodafonu pracoval jako mluvčí portálu Centrum.cz, vedoucí ekonomické rubriky na Aktuálně.cz a redaktor Hospodářských novin. Vystudoval veřejnou správu a žurnalistiku na Vysoké škole ekonomické v Praze.