Jan Dražan, zástupce šéfredaktora Echa, a Jan Pergler, někdejší novinář, teď manažer v ČSOB, vydávají ve vlastním Nakladatelství Zeď druhou knihu. První byla série rozhovorů Náš Václav Havel, druhou je román Ferdinanda Peroutky Oblak a valčík. První pokřtili 17. listopadu, druhou pak 7. prosince a úspěšně na ni vybírali na Hithitu. Obě je možné běžně koupit, i přes internet.

Černou v čele Baueru vystřídá Vedrová

Karin Vedrová, donedávna šéfka Astrosatu, přebere vedení po Aleně Černé v červenci.

Časopisecké vydavatelství Bauer Media povede od července Karin Vedrová, dosavadní výkonná ředitelka firmy. Vystřídá Alenu Černou, nynější generální ředitelku. „Odcházím z vlastního rozhodnutí,“ uvedla Černá na firemním webu. Do české pobočky německého Baueru přišla v září 2012 jako výkonná ředitelka poté, co Bauer koupil konkurenční Stratosféru. V létě 2013 pak nahradila tehdejšího generálního ředitele Jaromíra Skopalíka.

„Výměnu na pozici generálního ředitele pražské pobočky jsme s majiteli koncernu připravovali v horizontu několika měsíců,“ podotkla k nynějšímu střídání. Vedrová přišla do Baueru před třemi měsíci. Předtím vedla Astrosat Media, časopiseckou dceřinku vydavatelství Vltava-Labe-Press. Tu po odchodu Vedrové od března převzala Mirka Zlatníková.