Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Česká kancelář pojistitelů si zvolila Ogilvy & Mather

Profesní sdružení pojišťoven chystá nový komunikační projekt. Agentura zvítězila v několikakolovém neveřejném výběrovém řízení.

Z jarní kampaně České pojišťovny

Z jarní kampaně České pojišťovny

Buď v červnu, nebo případně v září odstartuje nový komunikační projekt České kanceláře pojistitelů. Na jeho realizaci vypsala v loňském roce neveřejné výběrové řízení, jehož vítězem se nakonec stala agentura Ogilvy & Mather. Médiáři to potvrdil Aleš Povr, specialista PR a komunikace České asociace pojišťoven v oblasti pojištění motorových vozidel. Ta tendr pro Českou kancelář pojistitelů zajišťovala. Bližší údaje o připravované kampani odmítl uvést s odkazem na to, že se vše teprve připravuje.

Česká kancelář pojistitelů byla zřízena zákonem o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, jako profesní organizace pojistitelů, kteří jsou na území Česka oprávněni provozovat pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. Česká asociace pojišťoven je zájmovým sdružením 30 komerčních pojišťoven, jejichž podíl na celkovém předepsaném pojistném v ČR představuje podle její deklarace 98 %.