Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Česká produkční propojí Henkel s bloggerkami

Agentura se bude starat o weby a sociální sítě značek Syoss, Schwarzkopf a Got2b.

Mezi produkty Henkelu patří také prací prášek Persil. Foto: Profimedia.cz

Mezi produkty Henkelu patří také prací prášek Persil. Foto: Profimedia.cz

Pražská digitální agentura Česká produkční Social Media Jaroslava Novotného a Davida Červinky, dceřiná firma Novotného České produkční, uspěla ve výběrovém řízení na správu a zajišťování online aktivit pro kosmetickou divizi tuzemské pobočky německého koncernu Henkel. Tendru se zúčastnilo sedm agentur, z nichž do druhého finálního kola postoupily dvě.

Česká produkční Social Media bude pečovat o správu webu a sociální sítě třech značek vlasových produktů Henkelu – Syoss, Schwarzkopf a Got2b. K tomu bude zajišťovat komunikaci s bloggerkami. Cílem kampaně bude posílit známost značky a snažit se prezentovat značky jako takzvané lovebrandy.