Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze).

Česká televize natáčí nový seriál Rapl

V prvním spin-offu na ČT bude hlavní postavou detektiv Kuneš z Cirkusu Bukowsky.

Hynek Čermák bude hlavní postavou seriálu Rapl. Foto: ČT

Hynek Čermák bude hlavní postavou seriálu Rapl. Foto: ČT

Režisér a scénárista Jan Pachl začal pro Českou televizi natáčet nový třináctidílný seriál Rapl. Hlavní postavou bude vyšetřovatel Kuneš v podání Hynka Čermáka z detektivní série Cirkus Bukowsky, která se dočkala dvou řad. Vedle Hynka Čermáka se objeví například Alexander Pyško nebo Miroslav Etzler. Seriál vzniká v  tvůrčí producentské skupině Josefa Viewegha.

V novém seriálu Rapl se objeví i Miroslav Etzler. Foto: ČT

V novém seriálu Rapl se objeví i Miroslav Etzler. Foto: ČT

„Kritický a divácký ohlas na Cirkus Bukowsky doma i v zahraničí pomohl tomu, že postava detektiva Kuneše je první, které se v historii České televize dostalo spin-offu, tedy přešla z jednoho úspěšného seriálu do své vlastní série,“ řekl ředitel programu České televize Milan Fridrich.

Seriál Cirkus Bukowsky byl oceněn například na festivalu Finále Plzeň nebo na Mezinárodním televizním festivalu v Černé Hoře.

Podobně vznikl například na Nově seriál Doktoři z Počátků jako spin-off Ordinace v růžové zahradě. Oba pořady spojuje postava doktora Kováře, kterého hraje Martin Stránský.

Natáčení seriálu Rapl odstartovalo v Praze a tvůrci budou natáčet mimo jiné v Krušných horách, Jáchymově, německém pohraničí, Chemnitzu, Drážďanech, Karlových Varech, Mariánských Lázních a dalších lokalitách.

Na konci července Česká televize dotočila další detektivní seriál, druhou řadu Případů 1. oddělení. Do podzimního vysílání veřejnoprávní televize oznámila nasazení nových detektivních seriálů Labyrint a Kriminálka Plzeň, a také sériálů vzniklých podle zahraniční předlohy Doktor Martin a Rudyho má každý rád.