Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

„Marketingový projekt“ Český Impuls poslouchá jen několik tisíc lidí

Nové rádio z mediální skupiny Andreje Babiše, určené k pozičnímu vykrytí středních vln, zůstává na rozhlasovém trhu úplně poslední.

Leona Machálková při nahrávání nových znělek Impulsu

Leona Machálková při nahrávání nových znělek Impulsu

Na středních vlnách vysílající rádio Český Impuls, pojaté jako „marketingový projekt“ nejposlouchanější tuzemské celoplošné rozhlasové stanice Impuls, zatím svou matku v poslechovosti nenásleduje. Mezi celoplošnými stanicemi se drží na chvostu s osmi tisíci posluchači týdně. Jeho dosavadní poslechovost tak zatím překonávají v naprosté většině i české regionální rozhlasové stanice, a to v řádových násobcích. Srovnatelné je jedině západočeské regionální rádio Samson, jehož týdenní poslechovost činí 7.000 posluchačů.

Ukázaly to výsledky Radioprojektu za klouzavé pololetí od 1. října 2014 do 31. března 2015. „Velký“ Impuls oproti tomu v témže období potvrdil svou pozici české jedničky s bezmála dvoumilionovou týdenní poslechovostí a víc než milionovou poslechovostí včera.

Poslechovost celoplošných stanic za 4. čtvrtletí 2014 a 1. čtvrtletí 2015 Poslechovost celoplošných stanic za 4. čtvrtletí 2014 a 1. čtvrtletí 2015

Poslechovost celoplošných stanic za 4. čtvrtletí 2014 a 1. čtvrtletí 2015

Jak na únorové konferenci o digitálním rádiu řekl šéf Impulsu Jiří Hrabák, Český Impuls vznikl se záměrem vykrýt prostor středních vln, který mezitím obsadily také Český rozhlas Plus a hlavně Rádio Dechovka Leoše Pohla. Impuls i Český Impuls – a s nimi také rádio RockZone 105,9 FM –  provozuje firma Londa, součást mediální skupiny Mafra v majetku Andreje Babiše.

Český Impuls vysílá na frekvenci 981 kHZ od loňského 28. září, hraje české písničky 60. až 80. let, dává i klasické scénky Felixe Holzmanna, Miloslava Šimka a dalších a moderátorem je někdejší známý televizní hlasatel Alexander Hemala. Kromě středních vln jde naladit přes internet, digitální televizi a sítě digitálního rozhlasu.