Náš jitřní newsletter přešel na letní provoz: v červenci a srpnu ho budeme posílat jednou týdně, vždy v pondělí. Prázdninová dobrodružství týmu Médiáře můžete sledovat na Instagramu.

Český Newsweek představil redakci

Tuzemskou edici původně amerického zpravodajského časopisu povede Jiří Nádoba, šéfeditorem bude Tomáš Lysoněk. Titul vzniká ve vydavatelství českého Forbesu.

Redakce českého Newsweeku. Repro: facebook.com/NewsweekCesko

Redakce českého Newsweeku. Repro: facebook.com/NewsweekCesko

Tým vznikající české mutace amerického zpravodajského týdeníku Newsweek se kompletuje. Jádro redakce tvoří šéfredaktor Jiří Nádoba přicházející z Forbesu, šéfeditor Tomáš Lysoněk z Mladé fronty Dnes, dále Kateřina Šafaříková, Pavla Francová (předtím v Lidových novinách, respektive v Indexu LN), Daniel Anýž (z Hospodářských novin) či Hana Slívová (dosud činná v rozhlasovém koncernu Lagardere na webu Koule.cz). Ukazuje to fotografie, kterou Newsweek zveřejnil na Facebooku. Fotografem české edice bude Stanislav Krupař (ex Reflex, fotí třeba pro Reportéra), „kreativní editorkou“ a produkční Irena Tesarčíková, grafičkou Soňa Valentová.

Český Newsweek má poprvé vyjít letos v listopadu, podle Mediaguru jako čtrnáctideník. Na základě licenční dohody s americkým vlastníkem Newsweeku IBT Media ho sem přivede společnost Business Consulting & Media. Vydavatelem časopisu bude její dceřiná firma MediaRey, která už v češtině několik let vydává měsíčník Forbes.