Jan Dražan, zástupce šéfredaktora Echa, a Jan Pergler, někdejší novinář, teď manažer v ČSOB, vydávají ve vlastním Nakladatelství Zeď druhou knihu. První byla série rozhovorů Náš Václav Havel, druhou je román Ferdinanda Peroutky Oblak a valčík. První pokřtili 17. listopadu, druhou pak 7. prosince a úspěšně na ni vybírali na Hithitu. Obě je možné běžně koupit, i přes internet.

Český rozhlas Plus dohnal v poslechovosti Vltavu

Veřejnoprávnímu rozhlasu znatelně roste počet posluchačů stanice mluveného slova. Nejposlouchanější tuzemskou stanicí zůstává Impuls Andreje Babiše, byť mírně oslabil.

Jediným celoplošným rádiem, jemuž roste počet posluchačů, je veřejnoprávní stanice mluveného slova Český rozhlas Plus. Ta díky vstupu na VKV meziročně víc než zdvojnásobila své publikum, nyní má 56.000 posluchačů. V poslechovosti tak Plus dorovnal Vltavu, tradičně třetí nejposlouchanější stanici Českého rozhlasu (po Radiožurnálu a Dvojce). Vltava naopak 13 % publika ztratila. V souboji zpravodajských stanic ztrácí i soukromé rádio Zet, to meziročně spadlo o třetinu na 21.000 posluchačů.

V čele žebříčku poslechovosti celoplošných rádií je patrná stagnace. Nejposlouchanější stanicí zůstává Impuls Andreje Babiše (966.000 posluchačů, meziročně -4 %), následují Frekvence 1 (891.000, +1 %) a Evropa 2 (856.000, -6 %) skupiny Lagardere. Čtvrtý zůstává Radiožurnál, nejposlouchanější stanice Českého rozhlasu (835.000 posluchačů, -3 %). Radiožurnálu se daří především v ranních hodinách, kdy je druhou nejposlouchanější stanicí za Impulsem, večer pak klesá až na čtvrté místo a naopak na první příčku se dostává Evropa 2.

Mezi regionálními stanicemi posílil vedoucí Blaník (636.000 posluchačů, +8 %) a také City a Krokodýl, jinak lokálním rádiím posluchači ubývali.

Poslechovost českých rádií za 1. pololetí 2016