Seriál Mordparta s Jiřím Bartoškou se vysílal do minulé neděle, dnes televize Prima nasadí po 20. hodině na svém hlavním kanálu „českého Schimanskiho“, další vlastní kriminální seriál Polda. Policistu, který se po dvaceti letech probudil z kómatu, představuje David Matásek, sekunduje mu Igor Orozovič. Polda se střetne s druhými řadami úspěšných děl konkurence – Doktorem Martinem na ČT1 a s show Tvoje tvář má známý hlas na Nově. Po 21.30 na ČT1 začíná satirické Kosmo.

Studenti ze Zlína se v Cannes dostali na shortlist

Nápad studentů marketingu z Univerzity Tomáše Bati postoupil v kategorii Média mezinárodního finále soutěže mladých kreativců Young Lions.

Lukáš Krčil a Martin Zdražil z Fakulty multimediálních komunikací UTB Zlín. Foto Jan Marcinek, Flemedia

Lukáš Krčil a Martin Zdražil z Fakulty multimediálních komunikací UTB Zlín. Foto Jan Marcinek, Flemedia

Ani v kategorii Média nakonec neproměnili čeští Young Lions svou tvůrčí myšlenku v jednu z cen, ale jejich nápad postoupil alespoň na shortlist soutěže. Lukáš Krčil a Martin Zdražil ze zlínské Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati měli získat dárce pro neziskovou společnost zaměřenou na boj proti malárii a získat tomuto úsilí mezinárodní pozornost. Zkusili to vyřešit pomocí vyzváněcího čekacího tónu, který by se ozýval v telefonech při volání slavným lidem (jimž většinou volají jiní známí lidé) a napodoboval by bzučení komára.

„Představte si, že Warren Buffett volá Billu Gatesovi, a zatímco čeká na spojení, ozve se v telefonu ‚bzzz, bzzz, bzzz‘. Zvuk komára roznášejícího malárii, která zabíjí lidi. A Bill ho pak vyzve, aby se připojil k němu a přidal se k hnutí, které pomůže malárii zastavit,“ popisují svou myšlenku ve videu, které natočil opět Jan Marcinek z Flemedie, která je spoluorganizátorem českého národního kola soutěže. Na zvuk bzučení komára se podle obou finalistů dala napojit i řada dalších aktivit a nápadů. 

V dané kategorii ale nakonec porota vyhodnotila jako nejsilnější nápad myšlenku, se kterou přišel australský tým ve složení Jack Smyth z mediální agentury Initiative a Chris Colter z mediální agentury UM.