Do české verze časopisu Newsweek nastupuje tento týden nová redaktorka Iva Roze (Skochová). Absolventka žurnalistiky na Kolumbijské univerzitě v New Yorku psala pro Global Post, Slate, Salon nebo pro americký Newsweek. V Česku je známá jako dopisovatelka Reflexu, Respektu či Lidových novin. Newsweek čerstvě střídá šéfredaktora – místo Jiřího Nádoby nastoupil Ondřej Formánek.

Coca-Cola má v Česku nového generála

Dosavadního ředitele Tomáše Kadlece střídá Tomáš Gawlowski.

Tomáš Gawlovski

Tomáš Gawlovski

Česká a slovenská operační jednotka nápojového gigantu Coca-Cola HBC má nového generálního ředitele. Od 1. února přejímá vedení Tomáš Gawlowski, který dosud působil jako generální ředitel této společnosti ve Švýcarsku. Ve funkci střídá dosavadního ředitele Tomáše Kadlece.

Gawlowski začínal v české pobočce Coca-Coly v roce 1992 jako obchodní zástupce. Během následujících let vystřídal řadu funkcí v oblasti prodeje a marketingu, naposledy působil jako obchodní ředitel. Ve skupině Coca-Cola pak zastával různé vedoucí pozice napříč Evropou: od roku 2006 byl obchodním ředitelem v Maďarsku, v roce 2008 generálním ředitelem operační jednotky Coca-Coly v Pobaltí (Litva, Lotyšsko, Estonsko) a do Česka se vrací po pěti letech na pozici generálního ředitele ve Švýcarsku.

Kadlec byl generálním ředitelem české Coca-Coly patnáct let. V roce 2005 pak řídil integraci české a slovenské části operační jednotky a od té doby spojenou operační jednotku vedl.

Zadejte i poštovní adresu, pošleme vám tištěný Médiář zdarma
Přihlásit odběr