Čtvrteční večer patřil v pražském Karlíně slavnostnímu otevření místních kanceláří společnosti Goodbaby, která se zaměřuje na výrobu dětských sedaček, kočárků a podobného zboží. Její čerství představitelé Jan Řežáb (Socialbakers) a Eva Liba (ex Coca-Cola) pozvali řadu vzácných hostí, nechyběli jsme. Přineseme i rozhovor, teď mrkněte, jak Jan skládá golfky.

Coca-Cola má v Česku nového generála

Dosavadního ředitele Tomáše Kadlece střídá Tomáš Gawlowski.

Tomáš Gawlovski

Tomáš Gawlovski

Česká a slovenská operační jednotka nápojového gigantu Coca-Cola HBC má nového generálního ředitele. Od 1. února přejímá vedení Tomáš Gawlowski, který dosud působil jako generální ředitel této společnosti ve Švýcarsku. Ve funkci střídá dosavadního ředitele Tomáše Kadlece.

Gawlowski začínal v české pobočce Coca-Coly v roce 1992 jako obchodní zástupce. Během následujících let vystřídal řadu funkcí v oblasti prodeje a marketingu, naposledy působil jako obchodní ředitel. Ve skupině Coca-Cola pak zastával různé vedoucí pozice napříč Evropou: od roku 2006 byl obchodním ředitelem v Maďarsku, v roce 2008 generálním ředitelem operační jednotky Coca-Coly v Pobaltí (Litva, Lotyšsko, Estonsko) a do Česka se vrací po pěti letech na pozici generálního ředitele ve Švýcarsku.

Kadlec byl generálním ředitelem české Coca-Coly patnáct let. V roce 2005 pak řídil integraci české a slovenské části operační jednotky a od té doby spojenou operační jednotku vedl.