Odstartoval lifestylový web Ženy.cz, se sloganem Hýbeme světem, kromě vlastních materiálů bude přinášet obsah časopisů Moje psychologie, Dieta, OK! Magazine a F.O.O.D. téhož vydavatele CN Invest. „Nechceme kopírovat stávající weby pro ženy. Vidím velký potenciál v tom, přinášet více obsahu z reálného života,“ uvádí šéfka projektu Dita Křížová, jež do března dělala v digitálním týmu Českého rozhlasu. Projekt chce za rok získat půl milionu reálných uživatelů měsíčně.

Creative Dock otevírá pobočku v Mnichově

Německou pobočku českého inkubátoru povedou Rolf Fouchier a Julian Lipinski.

Inovační inkubátor Creative Dock Martina Pejši zakládá novou pobočku v německém Mnichově. Obchodním partnerem Creative Docku pro tuto zemi se stal bývalý šéf E.on Rolf Fouchier a dále Julian Lipinski z téže společnosti. Všechny podpůrné týmy (tým obsahového marketingu, tým na analýzu velkých dat, marketingový tým a další) budou nadále sídlit v Praze a podporovat aktivity jednotlivých zahraničních poboček. Creative Dock už v září posílil kvůli plánované zahraniční expanzi svůj pražský tým o tři nové manažery.

Rolf Fouchier

Rolf Fouchier

Fouchier dlouho působil jako šéf energetické společnosti E.on v Německu a v zemích Beneluxu. V Creative Docku se chce podílet na vývoji produktů, které podle něj mají potenciál měnit zaběhlé praktiky v bankovnictví, pojišťovnictví, energetice, automobilovém průmyslu a dalších různých oblastech.

Julian Lipinski

Julian Lipinski

Lipinski, druhý z partnerů německé pobočky, měl před odchodem ve společnosti E.on na starosti řízení prodeje energií a služeb a také působil v radě představenstva E.on prodejní divize. Společným úkolem obou nových partnerů bude také převzetí některých projektů, které Creative Dock v Německu má.

Creative Dock se zaměřuje na vytváření startupových projektů pro velké korporace a investory. Mezi projekty vytvořené v Creative Docku patří například například půjčkový crowdfunding Zonky, online účetnictví Sečteno, zprostředkování odložených plateb v e-shopu Kupnajisto a další. V současné době v Creative Docku pracuje 250 lidí, kteří pracují na jednotlivých projektech.