Seriál Mordparta s Jiřím Bartoškou se vysílal do minulé neděle, dnes televize Prima nasadí po 20. hodině na svém hlavním kanálu „českého Schimanskiho“, další vlastní kriminální seriál Polda. Policistu, který se po dvaceti letech probudil z kómatu, představuje David Matásek, sekunduje mu Igor Orozovič. Polda se střetne s druhými řadami úspěšných děl konkurence – Doktorem Martinem na ČT1 a s show Tvoje tvář má známý hlas na Nově. Po 21.30 na ČT1 začíná satirické Kosmo.

CS Film na letní neděle nasadí filmové pohádky

Česká klasika půjde na filmovém kanálu od 5. července do 6. září každou neděli od osmi.

Princezna se zlatou hvězdou na čele. Foto: CS Film

Princezna se zlatou hvězdou na čele. Foto: CS Film

Filmová stanice CS Film, zaměřená na české a slovenské snímky, přes léto zařadí do programu klasické filmové pohádky. Vysílat je bude každou neděli od 20 hodin. Letní pohádkové neděle začnou 5. července snímkem Byl jednou jeden král, následovat budou Hrátky s čertem, česko-polská pohádka Jestřábí moudrost Obušku, z pytle ven! V srpnu poběží Pohádka o putování, Princezna se zlatou hvězdou, Čarovné dědictví, Pyšná princezna a Pohádky tisíce a jedné noci od Karla Zemana. Pohádkové léto na CS Film skončí 6. září klasikou Dařbuján a Pandrhola.

Placená stanice CS Film si letos 29. dubna připomněla deset let od zahájení svého vysílání. Provozuje ji Československá filmová společnost ostravského podnikatele Leoše Pohla. Do jeho mediální skupiny Mediapoli patří i televizní kanály CS Mini, Horor Film, dokumentární KinoSvět, ostravský Polar a metropolitní Praha TV.