Superdebaty České televize, iDnes.cz, Blesku, Deníku, Radiožurnálu i Duel Novy jsou za námi. Volební výsledky bude sledovat hlavně ČT24, poprvé ve velkém Nova. iDnes.cz přidá v sobotu od 13.55 volební studio s Václavem Klausem a Jiřím Paroubkem, Blesk v neděli od 15.00 na webu interview s Milošem Zemanem.

ČT buduje studia v Hradci a Budějovicích

Po Praze, Brně a Ostravě bude mít zpravodajství ČT24 zázemí v dalších dvou regionech.

V rámci nové koncepce regionálního zpravodajství vznikají v Hradci Králové a v Českých Budějovicích nová studia České televize. Mají sloužit jako další samostatná odbavovací pracoviště pro regionální vysílání, a doplní tak vysílání z Brna, Ostravy a Prahy. „Našim cílem je větší regionalizace zpravodajského vysílání a snaha o výrazně rychlejší řízení krajských redakcí,“ říká ředitel zpravodajství ČT Zdeněk Šámal.

Z nových studií se od podzimu budou vysílat regionální kontinuály na ČT24, bloky k aktuálním tématům do relace Události v regionech či pořad Týden v regionech.

Spolu s obsahem se tak rozšiřuje i zpravodajský tým. „Vznikne kompletní zpravodajský štáb i s moderátorem, editorem a s rozšířenou sekcí realizace, která se bude podílet na odbavování živého vysílání. V novém studiu chceme dát navíc příležitost i mladým, začínajícím novinářům. Také proto jsme navázali spolupráci s místními vysokými školami,“ přiblížil vedoucí redaktor regionu Severovýchod Michal Klokočník.