Čtyři roky a čtyři měsíce fungoval přehrávač hudebních klipů Mixér.cz, startoval na přelomu dubna a května 2012, teď k 31. srpnu ho jeho provozovatel Seznam.cz ukončí. „Protože se chceme soustředit zejména na vlastní tvorbu, rozhodli jsme se hudební televizi Mixér.cz k poslednímu srpnu ukončit,“ uvádí se na webu. Hudba se má převést zpátky pod internetovou televizi Stream.cz, kde fungovala v sekci Stream Music před spuštěním Mixéru.

ČT buduje studia v Hradci a Budějovicích

Po Praze, Brně a Ostravě bude mít zpravodajství ČT24 zázemí v dalších dvou regionech.

V rámci nové koncepce regionálního zpravodajství vznikají v Hradci Králové a v Českých Budějovicích nová studia České televize. Mají sloužit jako další samostatná odbavovací pracoviště pro regionální vysílání, a doplní tak vysílání z Brna, Ostravy a Prahy. „Našim cílem je větší regionalizace zpravodajského vysílání a snaha o výrazně rychlejší řízení krajských redakcí,“ říká ředitel zpravodajství ČT Zdeněk Šámal.

Z nových studií se od podzimu budou vysílat regionální kontinuály na ČT24, bloky k aktuálním tématům do relace Události v regionech či pořad Týden v regionech.

Spolu s obsahem se tak rozšiřuje i zpravodajský tým. „Vznikne kompletní zpravodajský štáb i s moderátorem, editorem a s rozšířenou sekcí realizace, která se bude podílet na odbavování živého vysílání. V novém studiu chceme dát navíc příležitost i mladým, začínajícím novinářům. Také proto jsme navázali spolupráci s místními vysokými školami,“ přiblížil vedoucí redaktor regionu Severovýchod Michal Klokočník.

Zadejte i poštovní adresu, pošleme vám tištěný Médiář zdarma
Přihlásit odběr