Pondělí 16. ledna přináší další televizní novinky. Na Primě to je premiérová, už 7. série gastroshow Ano, šéfe! se Zdeňkem Pohlreichem (od 21.30), na Nově krimiseriál Specialisté (20.20) a reality show Robinsonův ostrov (21.15). ČT1 pokračuje se Světem pod hlavou (20.00) a Trpaslíkem (21.00).

ČT buduje studia v Hradci a Budějovicích

Po Praze, Brně a Ostravě bude mít zpravodajství ČT24 zázemí v dalších dvou regionech.

V rámci nové koncepce regionálního zpravodajství vznikají v Hradci Králové a v Českých Budějovicích nová studia České televize. Mají sloužit jako další samostatná odbavovací pracoviště pro regionální vysílání, a doplní tak vysílání z Brna, Ostravy a Prahy. „Našim cílem je větší regionalizace zpravodajského vysílání a snaha o výrazně rychlejší řízení krajských redakcí,“ říká ředitel zpravodajství ČT Zdeněk Šámal.

Z nových studií se od podzimu budou vysílat regionální kontinuály na ČT24, bloky k aktuálním tématům do relace Události v regionech či pořad Týden v regionech.

Spolu s obsahem se tak rozšiřuje i zpravodajský tým. „Vznikne kompletní zpravodajský štáb i s moderátorem, editorem a s rozšířenou sekcí realizace, která se bude podílet na odbavování živého vysílání. V novém studiu chceme dát navíc příležitost i mladým, začínajícím novinářům. Také proto jsme navázali spolupráci s místními vysokými školami,“ přiblížil vedoucí redaktor regionu Severovýchod Michal Klokočník.