Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

ČT připravuje tendr na zajištění iVysílání

Dosavadní zakázku na rok 2015 a 2016 za 14,3 milionu má O2, která vystřídala Visual Unity. Nový kontrakt má mít hodnotu 15 až 22 milionů Kč.

  • ČTK
  • 28. 09. 2015 18:35
Česká televize

Česká televize

Česká televize připravuje tendr na internetové vysílání, které dosud zajišťuje společnost O2. Zakázka má mít hodnotu 15 až 22 milionů Kč. Vyplývá to z informací zveřejněných ve Věstníku veřejných zakázek.

V rámci iVysílání Česká televize nabízí sledování svých stanic, zpravodajské přenosy či pořady z archivu. Nejsledovanějšími jsou především sportovní přenosy a pořady uváděné v hlavních večerních časech. Třeba během zimních olympijských her v Soči si uživatelé na webu přehráli 36 milionů videí, z dramatické tvorby zaznamenal mimořádný zájem seriál První republika, který na webu sledovalo 100.000 diváků. Za celý loňský rok si uživatelé na webu přehráli přes 200 milionů videí, říkají údaje ČT.

Konkrétní podmínky zakázky ČT zatím neupřesnila. V předběžném oznámení uvádí, že má jít o zajištění internetového vysílání, tvorbu záznamů video a audio streamingových dat z živého vysílání, zajištění správy a provozu archivu a poskytnutí dalších služeb souvisejících s internetovým vysíláním.

Zakázku na roky 2015 a 2016 získala společnost O2, která za vysoutěženou cenu 14,3 milionu Kč, vystřídala firmu Visual Unity. Dalšími účastníky tendru tehdy vedle Visual Unity byly firmy Livebox a T-Mobile.