Odstartoval lifestylový web Ženy.cz, se sloganem Hýbeme světem, kromě vlastních materiálů bude přinášet obsah časopisů Moje psychologie, Dieta, OK! Magazine a F.O.O.D. téhož vydavatele CN Invest. „Nechceme kopírovat stávající weby pro ženy. Vidím velký potenciál v tom, přinášet více obsahu z reálného života,“ uvádí šéfka projektu Dita Křížová, jež do března dělala v digitálním týmu Českého rozhlasu. Projekt chce za rok získat půl milionu reálných uživatelů měsíčně.

ČT i Nova vezou z evropského Promaxu zlato

Hned první svou účast na „televizních Oscarech“ proměnila televize Nova v jedno vítězství. Česká televize si připsala další zlato za znělky pro ČT1, které mohli posílat i diváci.

Ze španělské Barcelony má veřejnoprávní Česká televize i komerční televize Nova zlato. Získaly je na „televizních Oscarech“ Promax, evropských cenách udělovaných v oblasti grafiky, reklamy a prezentace na obrazovkách.

Českou televizi porotci ocenili v kategorii Promotional Interactive Application za koncept nazvaný v duchu národní hymny Kde domov můj. Šlo o znělky pro program ČT1 se záběry domoviny, které mohli posílat i diváci, a to přes mobilní aplikaci. Letos šlo o jedinou nominaci České televize na Promax. Z minulých let má ČT několik ocenění.

Nova proměnila jednu ze dvou nominací. První místo získala v kategorii Set Design za scénu pěvecké show SuperStar. Architektem byl Jaroslav Holota, show režíroval Peter Majeský, kreativním šéfem Novy je Alan Záruba

Nova aspirovala na ocenění také redesignem sportovních kanálů Nova Sport 1 a Nova Sport 2 v kategorii General Brand Design. Nominaci ale neproměnila.