Kdo jste přihlášeni k našemu newsletteru a zadali jste úplné údaje, můžete se už tento týden těšit na čtvrté číslo tištěného čtvrtletníku Médiáře. Přináší to nejlepší z našeho webu za uplynulý čtvrtrok, ale třeba také původní report z akce Snapujem! Podívejte se na obsah a na titulní stranu.

ČT i Nova vezou z evropského Promaxu zlato

Hned první svou účast na „televizních Oscarech“ proměnila televize Nova v jedno vítězství. Česká televize si připsala další zlato za znělky pro ČT1, které mohli posílat i diváci.

Ze španělské Barcelony má veřejnoprávní Česká televize i komerční televize Nova zlato. Získaly je na „televizních Oscarech“ Promax, evropských cenách udělovaných v oblasti grafiky, reklamy a prezentace na obrazovkách.

Českou televizi porotci ocenili v kategorii Promotional Interactive Application za koncept nazvaný v duchu národní hymny Kde domov můj. Šlo o znělky pro program ČT1 se záběry domoviny, které mohli posílat i diváci, a to přes mobilní aplikaci. Letos šlo o jedinou nominaci České televize na Promax. Z minulých let má ČT několik ocenění.

Nova proměnila jednu ze dvou nominací. První místo získala v kategorii Set Design za scénu pěvecké show SuperStar. Architektem byl Jaroslav Holota, show režíroval Peter Majeský, kreativním šéfem Novy je Alan Záruba

Nova aspirovala na ocenění také redesignem sportovních kanálů Nova Sport 1 a Nova Sport 2 v kategorii General Brand Design. Nominaci ale neproměnila.