Na českém trhu je od prosince česká videobanka Recvideo.cz, provozuje ji pražské studio Leontynka Davida Vozdeckého. Aktuálně nabízí tisícovku klipů, které prodává za 499 Kč (19 eur) za kus. Průměrně mají stopáž 2 až 4 minuty. „Denně videobanku aktualizujeme o nové záběry politiků, umělců, budov, měst, ale třeba i o stroje určené na těžbu uhlí,“ láká Vozdecký.

ČT Sport má nové znělky od Alice Nellis

Česká televize chce novými znělkami a předěly zpřehlednit sportovní vysílání.

Jedna z šesti stanic veřejnoprávní České televize ČT Sport má ode dneška pětadvacet nových znělek. Jejich režisérkou je filmová tvůrkyně Alice Nellis. Nová grafika a identifikační znělky vznikly k letošnímu desátému výročí existence ČT Sport (stanice startovala v únoru 2006). Nellis měla ztvárnit slogan stanice Žijeme sportem ve znělkách, které podle ředitelky marketingu ČT Denisy Kollárové „představují nadšení a vášeň pro sport na všech úrovních“.

Vedle identifikačních znělek vznikly i krátké, pětivteřinové předěly. Ty ČT použije i na svých webech. „Sportovní vysílání je z principu dynamické a jeho program se často mění. Chtěli jsme zlepšit orientaci diváků v široké nabídce přenosů a sportovních pořadů,“ doplňuje art director ČT Sport Vojtěch Buchta, který spolu s výtvarníkem Danielem Řehákem a autorem hudby Karlem Havlíčkem za novými koncepty stojí.

Z nových znělek ČT Sport: cyklistika

Z nových znělek ČT Sport: cyklistika

 

Z nových znělek ČT Sport: florbal

Z nových znělek ČT Sport: florbal

 

Z nových znělek ČT Sport: atletika

Z nových znělek ČT Sport: atletika