Odstartoval lifestylový web Ženy.cz, se sloganem Hýbeme světem, kromě vlastních materiálů bude přinášet obsah časopisů Moje psychologie, Dieta, OK! Magazine a F.O.O.D. téhož vydavatele CN Invest. „Nechceme kopírovat stávající weby pro ženy. Vidím velký potenciál v tom, přinášet více obsahu z reálného života,“ uvádí šéfka projektu Dita Křížová, jež do března dělala v digitálním týmu Českého rozhlasu. Projekt chce za rok získat půl milionu reálných uživatelů měsíčně.

ČT spustí na jaře 2012 nový teletext ve vysokém rozlišení obrazu

Moderní podoba teletextu České televize

Moderní podoba teletextu České televize

Moderní podoba teletextu České televize

Moderní podoba teletextu České televize

Česká televize udělá v roce 2012 první krok k hybridnímu televiznímu vysílání, které umožňuje různé doplňkové služby, například možnost hlasování v pořadech či přístup do videoarchivu ČT pomocí dálkového ovladače.

V souvislosti s ukončením analogového pozemního vysílání veřejnoprávní televize to dnes oznámila výkonná ředitelka nových médií ČT Pavlína Kvapilová.

Jako první v souvislosti s hybridním televizním vysíláním ČT na jaře 2012 spustí službu Teletext HD. Nejdřív bude dostupný přes satelit. Oproti současnému televiznímu teletextu bude přehlednější. Pro jeho spuštění bude potřeba hybridní (HbbTV) set-top box. Lidé, kteří budou mít televizor s připojením přes internet, získají podle Kvapilové postupem času možnost přehrávat si i video.

„Přinese podstatně modernější grafickou úpravu, intuitivní a jednoduché ovládání,“ jmenovala Kvapilová přednosti nového teletextu. Ten svým vzhledem připomíná webovou stránku.

V příštím roce chce ČT spustit i další aplikace pro hybridní televize. Budou se týkat například mistrovství světa v hokeji, které umožní v průběhu utkání sledovat různé statistiky či informace o hráčích.