Air Bank nabízí mapu třešní, kterou mohou zamilované páry využít pro prvomájový polibek. — Televize Barrandov odvysílá ve 20.20 stominutové pásmo se vzpomínkami 37 známých lidí Všechny lásky Karla Gotta. — Televize Prima nasazuje v 21.30 reality show Superchlapi. Je o tom, jak obyčejní muži trénují na triatlonový závod. 

ČT spustí na jaře 2012 nový teletext ve vysokém rozlišení obrazu

Moderní podoba teletextu České televize

Moderní podoba teletextu České televize

Moderní podoba teletextu České televize

Moderní podoba teletextu České televize

Česká televize udělá v roce 2012 první krok k hybridnímu televiznímu vysílání, které umožňuje různé doplňkové služby, například možnost hlasování v pořadech či přístup do videoarchivu ČT pomocí dálkového ovladače.

V souvislosti s ukončením analogového pozemního vysílání veřejnoprávní televize to dnes oznámila výkonná ředitelka nových médií ČT Pavlína Kvapilová.

Jako první v souvislosti s hybridním televizním vysíláním ČT na jaře 2012 spustí službu Teletext HD. Nejdřív bude dostupný přes satelit. Oproti současnému televiznímu teletextu bude přehlednější. Pro jeho spuštění bude potřeba hybridní (HbbTV) set-top box. Lidé, kteří budou mít televizor s připojením přes internet, získají podle Kvapilové postupem času možnost přehrávat si i video.

„Přinese podstatně modernější grafickou úpravu, intuitivní a jednoduché ovládání,“ jmenovala Kvapilová přednosti nového teletextu. Ten svým vzhledem připomíná webovou stránku.

V příštím roce chce ČT spustit i další aplikace pro hybridní televize. Budou se týkat například mistrovství světa v hokeji, které umožní v průběhu utkání sledovat různé statistiky či informace o hráčích.

Zadejte i poštovní adresu, pošleme vám tištěný Médiář zdarma
Přihlásit odběr