Příští čtvrtek 3. listopadu se v Praze sejdeme na první akci svého druhu v Česku, totiž přehlídce filmů na výšku Vertifilms. Předcházet jí bude odborný program s ukázkami postupů i využití moderního formátu ve světě médií. Zajistěte si místo včas, je to zdarma.

ČTK pohltí online divizi, šéf Petrák odchází

Integrovanou online divizi agentury povede Jan Vavrušák, Karel Petrák z ČTK odejde.

Generální ředitel ČTK Jiří Majstr. Foto: ČTK

Generální ředitel ČTK Jiří Majstr. Foto: ČTK

Do zpravodajské redakce České tiskové kanceláře se integruje její dosud samostatná internetová divize ČTK Online. Ta vydává mimo jiné webové České noviny. Stane se tak k 1. září. O změně rozhodl generální ředitel ČTK Jiří Majstr. Souvisí s tím přesuny v managementu. Dosavadní šéf ČTK Online Karel Petrák odchází po 16 letech působení z ČTK. Vedením ČTK Online bude od září pověřen šéfeditor Jan Vavrušák. Centrální redakci místo něj povede dosavadní řídící redaktor Miroslav Molčík.

„Cílem této změny je těsnější propojení všech redakčních pracovišť, posílení synergie a zvýšení koordinace mezi ČTK Online a ostatními redakcemi,“ uvedla agentura. Chce tím poskytnout internetovému týmu možnosti nového multimediálního redakčního systému, čímž se mu má uvolnit kapacita, a zároveň přesunout vývoj a IT podporu do standardního rámce ČTK.

„ČTK Online ve všech svých dosavadních inkarnacích vždy měla dva hlavní úkoly: vydávat internetové České noviny a současně testovat a rozvíjet nové produkty a služby pro celou agenturu. Tento její strategický rozměr bych chtěl posílit,“ prohlásil ředitel Majstr.