Jan Dražan, zástupce šéfredaktora Echa, a Jan Pergler, někdejší novinář, teď manažer v ČSOB, vydávají ve vlastním Nakladatelství Zeď druhou knihu. První byla série rozhovorů Náš Václav Havel, druhou je román Ferdinanda Peroutky Oblak a valčík. První pokřtili 17. listopadu, druhou pak 7. prosince a úspěšně na ni vybírali na Hithitu. Obě je možné běžně koupit, i přes internet.

Čtvrtletník Umění darovat řídí Grundová

Nora Grundová si k magazínu o luxusu Zen přibrala nadační věstník o filantropii.

Nora Grundová

Nora Grundová. Repro: Zen

Novou šéfredaktorkou čtvrtletníku Umění darovat, který vydává Nadace Via, je novinářka a hudebnice Nora Grundová. Vystřídala Leoše Kyšu, činného mimo jiné na webu Mediahub.cz. Grundová od jara šéfuje také magazínu Zen, kde vedení převzala od Jana Müllera, v době, kdy měsíčník spolu s deníkem E15 a řadou dalších od Mladé fronty koupilo Czech News Center.

O nástupu Nory Grundové informuje aktuální číslo zmíněného věstníku nadace. Vydání přináší informaci také o novém třináctidílném cyklu Filantrop dokumentaristky Jany Počtové a producenta Daniela Tučka, který od září uvede Česká televize.

Ředitelem Nadace Via je Jiří Bárta, v redakční radě s ním zasedají Miroslav Motejlek, Marek Šálek, také Ivana Janečková a Václav Dejčmar. Kromě Dejčmara a Ivany a Tomáše Janečkových vydávání tištěného titulu podporují Don Hamer a Marka Bednar.