Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Dámejídlo.cz povede Matějů ze Staropramenu

Předchůdce Jana Matějů Lukáš Uhl postupuje do nadnárodní struktury vlastníka firmy.

Jan Matějů

Jan Matějů

Novým výkonným ředitelem dovážkové služby Dámejídlo.cz bude od ledna Jan Matějů. Nahrazuje Lukáše Uhla, který povýší do managementu globálního majitele firmy Delivery Hero, dohlížet tam bude na logistiku. Matějů přichází z Pivovarů Staropramen z pozice ředitele oddělení commercial excellence, kde zodpovídal za sjednocení a rozvoj veškerých komerčních aktivit firmy napříč obchodními kanály. Naposledy prezentoval projekt sportovního kina v hospodách. Předtím pracoval jako marketingový manažer značky O2 operátora Telefónica.

Dámejídlo.cz uvádí, že letos vyřídilo 1,9 milionu objednávek, oproti 1,2 milionu v roce 2014. Rozvoz je dostupný ve 150 městech a obcích Česka, dováží z 2.000 restaurací. Firma letos pohltila konkurenční Jídloteď.cz. Obě české služby letos koupila německá Delivery Hero a v Česku tak, jak tvrdí, pokrývá 80 % trhu.