Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze).

Datová novinka Médiáře: spotřební koš

Kde nejvýhodněji nakoupit? Každý pátek ráno na Médiáři aktuální ceny z obchodních řetězců Albert, Billa, Globus, Kaufland a Tesco

Žena nakupuje. Foto: Profimedia.cz

Žena nakupuje. Foto: Profimedia.cz

Každý pátek ráno bude Médiář nově vydávat srovnání cen obchodních řetězců při nákupu dvacítky rychloobrátkových výrobků, které se nejčastěji objevují v nákupním vozíku během běžného rodinného nákupu. Datový přehled připravuje Global Marketing, partnerská společnost Médiáře.

Spotřební koš porovnává pravidelně každý týden aktuální ceny ve velkých obchodních řetězcích Albert, Billa, Globus, Kaufland a Tesco. Srovnání proto nezachycuje diskonty jako Lidl nebo Penny Market nebo menší obchody. Cílem projektu je ukázat, kde se v daném týdnu jaký výrobek prodává nejlevněji, a zohledňuje i akční slevy z aktuálních týdenních letáků.

Projekt běží přibližně šest týdnů, proto Global Marketing začíná pracovat také na sledování cenového vývoje jednotlivých výrobků v obchodech. Kromě pravidelného monitoringu navíc připravuje obměnu v podobě tzv. sezónních spotřebních košů, které budou sledovat cenové rozdíly v době speciálních sezónních nákupních příležitostí (sezóna grilování, začátek školního roku, Mikuláš, Vánoce, Silvestr, Velikonoce, případně další ad-hoc přehledy).