Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Deník E15 mění logo i celý design

Kompletní grafická změna listu přichází po osmi letech jeho existence.

Grátis deník E15 vydavatelství Mladá fronta vyšel dnes 5. října v kompletně nové grafické podobě. Jde o první takovou změnu od jeho startu v roce 2007. Mění se logo listu, písma i struktura. Nová podoba má být vzdušnější a mimo jiné ulehčit čtení na mobilech a tabletech. Ty pro čtení deníku využívá 25.000 lidí. E15 své vydání totiž posílá v osm večer předchozí den zdarma emailem. Průměrně jeden adresát otevírá jednou týdně,“ přiblížil Médiáři šéf divize Euro E15 Tomáš Skřivánek. Na papír deník tiskne 55.000 kopií.

Nový design je prací grafika Jiřího Buška. „Logo jsme společně směrovali nikoli ke zcela novému tvaru, ale k figuře, která je v určité harmonii s logem současným, ale více respektuje současnou estetiku,“ podotkl Bušek. 

Nová podoba titulní strany deníku E15

Nová podoba titulní strany deníku E15

Novou podobu E15 zpropaguje marketingová kampaň přímo v deníku a jeho stojanech, dále v sesterském týdeníku Euro, na obrazovkách Metrovision, v Českém rozhlase, na rádiu Expres FM, na webech a sociálních sítích Mladé fronty. Na vybraných místech v Praze proběhne sampling.