Superdebaty České televize, iDnes.cz, Blesku, Deníku, Radiožurnálu i Duel Novy jsou za námi. Volební výsledky sledovaly hlavně ČT24, poprvé ve velkém Nova. iDnes.cz přidal v sobotu od 13.55 volební studio s Václavem Klausem a Jiřím Paroubkem, televize Barrandov pak první debatu s vítězem voleb Andrejem Babišem. Blesk v neděli od 15.00 dá na webu interview s Milošem Zemanem.

Desetina prodejních příjmů jde Economii z onlinu

Firma má z předplatného webu 21 milionů ročně. Měsíční abonmá zlevnila z tří na dvě sta.

  • ČTK
  • 12. 10. 2016 23:55

Placené online zpravodajství vydavatelství Economia dva roky po spuštění přináší zhruba desetinu příjmů za prodej novin a časopisů. Roční příjem z digitálního placeného obsahu je 21 milionů Kč, což je 11 % z celkových příjmů za prodej novin a časopisů, ty tak tvoří 190 milionů. Na konferenci Czech Internet Forum to ve středu uvedl generální ředitel Economie Roman Latuske.

Podle něj po zavedení placeného obsahu mírně klesl počet uživatelů i počet zhlédnutých stránek. Neklesá ale příjem z bannerových ploch, který se pohybuje kolem 200 milionů Kč ročně. Mediální dům Zdeňka Bakaly, který vydává mimo jiné Hospodářské noviny, týdeníky Ekonom, Respekt či Marketing & Media a provozuje zpravodajské weby iHNed.cz a Aktuálně.cz, loni utržil 788 milionů Kč, což byl meziroční pokles o desetinu. Ztrátu Economia snížila o 112 milionů Kč na 40,5 milionu.

Economia v roce 2014 měla 27.000 předplatitelů, z toho 86 % četlo výhradně tištěné tituly. Letos počet předplatitelů zůstal zhruba stejný, ale počet těch zaměřených jen na tištěná média klesl na 49 %. Čtvrtina si v rámci předplatného připlácí za službu HN Premium, která obsahuje i přístup k digitálnímu obsahu, a pětina využívá službu HN Digital.

Původní cena digitálního předplatného 299 Kč měsíčně se podle Latuskeho ukázala jako příliš vysoká, proto ji vydavatelství letos v únoru snížilo na 199 Kč. Navíc vydavatelství předplatitelům nezobrazuje reklamu a zavedlo i produkt pro sdílení předplatného pro celou rodinu.