Seriál Mordparta s Jiřím Bartoškou se vysílal do minulé neděle, dnes televize Prima nasadí po 20. hodině na svém hlavním kanálu „českého Schimanskiho“, další vlastní kriminální seriál Polda. Policistu, který se po dvaceti letech probudil z kómatu, představuje David Matásek, sekunduje mu Igor Orozovič. Polda se střetne s druhými řadami úspěšných děl konkurence – Doktorem Martinem na ČT1 a s show Tvoje tvář má známý hlas na Nově. Po 21.30 na ČT1 začíná satirické Kosmo.

Digital Brain míří do Prahy a do Asie

Digitální agentura, kterou před rokem založili zlínští studenti, chystá expanzi.

Zleva Jan Valuštík, Lukáš Krčil a Martin Zdražil

Zleva Jan Valuštík, Lukáš Krčil a Martin Zdražil

Zlínská „studentská“ agentura Digital Brain se po roční činnosti chystá do Prahy a do Asie. Dva z jejích spoluzakladatelů a současně studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati Martin Zdražil a Lukáš Krčil zaznamenali minulý týden také největší úspěch z českých týmů v letošním ročníku mezinárodní soutěže Young Lions, když se dostali na shortlist v kategorii Média.

Podle Lukáše Krčila, který má v Digital Brain na starost obchodní rozvoj, bude od 1. září celá agentura sídlit v Praze. „V Praze chceme do několika let otevřít i vlastní akcelerátor a nadále pomáhat nejen startupům s budováním značky,“ uvedl Zdražil.

Další spoluzakladatel Jan Valuštík v současnosti působí v Kuala Lumpur, hlavním městě Malajsie, kterou agentura vnímá jako „perspektivní asijskou zemi pro další růst“.

Agentura Digital Brain vznikla před rokem, v současnosti spolupracuje například s klienty CZC.cz nebo Nespresso, pro něž připravuje digitální kampaň pro Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Dalšími klienty agentury se staly Aukro, Eta, Jelínek, Lékárna.cz, Rockaway nebo globální obchod s módou New Yorker, který otevírá další pobočky v Česku.