Česká televize začíná dnes vysílat lokální program z nového regionálního studia v Českých Budějovicích. Minulý týden startovalo nové studio v Hradci Králové. Oba regiony tak mohou víc vstupovat do proudu ČT24 i produkovat vlastní Týden v regionech. Vedoucím redaktorem „regionu Jihozápad“ je Aleš Hazuka, „regionu Severovýchod“ pak Michal Klokočník. Dlouho už ČT vysílá lokálně z Brna, Ostravy a Prahy.

Distributor Linuxu Suse si vybral Taktiq

PR agentura začne pracovat pro poskytovatele open source softwaru.

Poskytovatel open source softwaru Suse si pro svou PR komunikaci vybral agenturu Taktiq Communications. „Neomezujeme se pouze na mediální vztahy. Stále víc nabízíme kompletní komunikační či marketingová řešení. Na druhé straněnás baví přinášet obsah pro novináře,“ říká Michal Uryč-Gazda, většinový vlastník a jednatel Taktiq Communications.

Suse (název je zkratkou německého označení „společnost pro vývoj systémů a softwaru“) poskytuje Linux pro komerční použití, cloudovou infrastrukturu a řešení úložišť, zajišťující firmám kontrolu jejich IT a zároveň flexibilitu. Na technologickém trhu se pohybuje přes dvacet let a již déle než rok působí jako samostatná značka také v Česku.

Uryč-Gazda vlastní agenturu Taktiq z 80 %, zbývajícími spoluvlastníky jsou Jasna Šarmanová Sýkorová a Jan Kubát (oba mají po deseti procentech).