Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Do Bestu přišla Pokorná z Yves Rocher

Pražská PR agentura Best Communications oznámila také povýšení Barbory Dlabáčkové.

Iveta Pokorná (vlevo) a Barbora Dlabáčková

Iveta Pokorná (vlevo) a Barbora Dlabáčková

Do pražské PR agentury Best Communications nastupuje na pozici account executive Iveta Pokorná. Starat se bude o podporu vztahů s médii, analýzu mediálního pokrytí a koordinaci akcí pro klienty, hlavně z oblasti finančnictví a průmyslu. Pokorná přišla po dvou letech v marketingovém a PR oddělení kosmetické firmy Yver Rocher. Vystudovala Mezinárodní obchod s vedlejší specializací na anglo-americká studia na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Agentura zároveň oznámila povýšení Barbory Dlabáčkové na pozici account director, po jejím tříletém působení v Bestu, během něhož se specializovala hlavně na klienty z finančního a průmyslového odvětví, má zkušenosti i s těmi z oblasti rychloobrátkového zboží a realit. Vystudovala žurnalistiku a mediální studia na Fakultě sociálních věd a estetiku na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Best Communications vznikla v roce 1995, nyní zaměstnává 20 lidí, pracuje pro společnosti Areva, Avestus Real Estate, Calvo, Colliers International, Emirates Airline, Enterprise Investors, Flow East, Four Seasons Hotel Prague, Madame Tussauds, MasterCard, Prologis, Puma, Safina či Starbucks.