Na českém trhu je od prosince česká videobanka Recvideo.cz, provozuje ji pražské studio Leontynka Davida Vozdeckého. Aktuálně nabízí tisícovku klipů, které prodává za 499 Kč (19 eur) za kus. Průměrně mají stopáž 2 až 4 minuty. „Denně videobanku aktualizujeme o nové záběry politiků, umělců, budov, měst, ale třeba i o stroje určené na těžbu uhlí,“ láká Vozdecký.

Do Lundegaardu přišel po Kadlecovi i Rybák

Řady vývojového týmu webového integrátoru rozšířil Aleš Rybák, bývalý vývojář IBA CZ.

Aleš Rybák

Aleš Rybák

Webový integrátor Lundegaard Petra Bartoně a Ondřeje Fatky přijal dalšího specialistu na bezplatný open-source podnikový portál Liferay. Řady vývojového týmu v Java Portal & Integration Delivery Centru rozšířil Aleš Rybák. Stal se tak po Jiřím Kadlecovi dalším členem nového týmu zaměřené na vývoj, implementaci a podporu provozu a na optimalizaci běhu webových portálů budovaných na standardech Java Portlet Technology.

Rybák dosud působil v týmu vývojářské firmy IBA CZ, v Lundegaardu bude zastávat pozici senior portal specialisty. Liferay platformě se věnuje téměř deset let. Podílel se na vývoji portálů pro GE Money, O2, T-Mobile, DHL, Bosch a na dalších projektech pro české i zahraniční klienty.